Reklama

Tajemniczy inwestor rezygnuje z kupna akcji GKS-u Bełchatów. Klub odpowiada

Opublikowano:
Autor:

Tajemniczy inwestor rezygnuje z kupna akcji GKS-u Bełchatów.  Klub odpowiada - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Transakcja zakupu pakietu 34 procent akcji GKSu Bełchatów, których obecnie właścicielem jest Bełchatowsko Kleszczowski Park Technologiczno Przemysłowy skończyła się fiaskiem. Dziś kancelaria reprezentująca inwestora zainteresowanego pakietem udziałów podała informację, że ten wycofał się z procesu dalszych negocjacji. Powód? Zdaniem zainteresowanego, GKS Bełchatów odmawiając wydania dokumentów - zwłaszcza finansowych - "nie daje rękojmi dobrej i rzetelnej współpracy przy badaniu kondycji Spółki, która miała być podstawą do zaangażowania naszego Klienta w zakup akcji Spółki GKS".

Przypomnijmy, informacja o inwestorze, który był zainteresowany nabyciem 34 procent akcji GKSu Bełchatów, pojawiła się w listopadzie zeszłego roku. Wówczas do BKPPT zgłosiła się kancelaria prawna, która reprezentując prywatnego inwestora - chcącego zachować anonimowość - przesłała zapytanie o możliwość zakupu całości akcji będących w posiadaniu Parku. Rada Nadzorcza BKPPT już na początku grudnia wyraziła zgodę na zbycie akcji. Proces negocjacyjny ruszył, dziś można mówić o jego definitywnym końcu.

- W dniu dzisiejszym w godzinach przedpołudniowych otrzymaliśmy od Zarządu Bełchatowsko Kleszczowskiego Parku Przemysłowo Technologicznego z siedzibą w Bełchatowie informację, że Zarząd GKS Bełchatów S.A. odmówił wydania pakietu dokumentów niezbędnych do przeanalizowania sytuacji finansowej i organizacyjnej Spółki GKS w zakreślonym przez nas terminie - mówi Damian Szymanek z Kancelarii Prawnej Simiński & Szymanek

Jak podkreśla dalej Damian Szymanek z dokumentów, które były w posiadaniu inwestora, a które udało się otrzymać w pierwszej fazie rozmów zostały wybrane obszary, które wymagały doszczegółowienia. Inwestor zawnioskował o przekazanie dokumentacji uzupełniającej, poszerzonej między innymi o: wykaz aktualnych zobowiązań, ewentualnie zawartych ugód z wierzycielami, oświadczeń Zarządu czy zapisów analitycznych na niektórych kontach – w sumie kilkanaście pozycji.

- Nasze oczekiwania nie są niczym nadzwyczajnym w toku takich negocjacji. Miały być wstępem do przeprowadzenia audytu finansowego i organizacyjnego w Spółce. Stanowisko prezentowane przez Zarząd zaskakuje nie tylko ze względu na postawę wobec Inwestora, ale w szczególności w zakresie ładu korporacyjnego w stosunku do Akcjonariusza (czyli w tym przypadku do BKPPT - przypis red.). Taka postawa nie daje rękojmi dobrej i rzetelnej współpracy przy badaniu kondycji Spółki, która miała być podstawą do zaangażowania naszego Klienta w zakup akcji Spółki GKS. Wobec takiej postawy, po konsultacjach z naszym Klientem, składamy oświadczenie w jego imieniu o wycofaniu oferty na zakup pakietu mniejszościowego akcji GKS Bełchatów S.A., kończąc tym samym wszelkie rozmowy w tym zakresie. Wycofanie oferty należy traktować jako ostateczne - informuje Damian Szymanek

Klub poproszony o komentarz, przesłał do nas oświadczenia Prezesa Zarządu GKS “Bełchatów” S.A., Wiktora Rydza o następującej treści:

W odniesieniu do przesłanego do mediów oświadczenia Kancelarii Prawnej Simiński & Szymanek występującej w imieniu potencjalnego nabywcy mniejszościowego pakietu akcji GKS „Bełchatów” S.A., Zarząd Spółki informuje, co następuje:

W kwietniu br. po skierowaniu przez mniejszościowego właściciela akcji klubu, czyli Bełchatowsko Kleszczowski Park Przemysłowo Technologiczny Sp. z o.o. prośby o przekazanie dokumentów finansowych, niezwłocznie przekazano je w wymaganym zakresie do BKPPT

Pod koniec kwietnia wpłynęła kolejna prośba o przygotowanie znacznie poszerzonej informacji, o którą do BKPPT zwróciła się kancelaria reprezentująca nieznanego inwestora. Prośba ta nie zawierała żadnego terminu na realizację.

Z powodu bardzo szczegółowego zakresu i materii informacji, o których przekazanie wnosiła strona reprezentująca prawdopodobnego inwestora, należało zachować daleko idącą ostrożność, mając na uwadze dobro Spółki i dokonać szerszej konsultacji ze wszystkimi organami władz GKS „Bełchatów” S.A. oraz sponsorem strategicznym, ponieważ część tematyki dotyczyła kwestii objętych tajemnicą handlową, do dochowania której Spółka jest zobowiązana przepisami prawa jak i zawartymi umowami. BKPPT swojej prośbie nie nadał rygoru pilnego wykonania a w ocenie Zarządu Klubu część wymaganych informacji, pomimo klauzuli poufności, nie powinna być przekazywana podmiotom czy osobom nie związanym ze Spółką. Do tego, w ocenie Zarządu, potrzebna jest zgoda wszystkich organów właścicielskich i sponsora strategicznego.

Można odnieść wrażenie, że trudna sytuacja, w jakiej od pewnego czasu znajduje się GKS „Bełchatów” S.A. jest wykorzystywana do działań, których intencje nie są do końca klarowne.

GKS „Bełchatów” S.A. informuje jednocześnie, że trwają rozmowy w celu ustalenia terminu spotkania z udziałem właścicieli Spółki, sponsora strategicznego oraz władz samorządowych w sprawie przyszłości Klubu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE