Reklama

Reklama

Szykują wielką inwestycję za miliony. Nowy park ma stać się miejscem wypoczynku i zabawy

Opublikowano: 27 października 2020 10:59
Autor: Greg | Zdjęcie: GT Real Estate

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

wydarzenia Gmina Kleszczów planuje zagospodarowanie olbrzymich terenów w sąsiedztwie kompleksu Solpark. Inwestycja o nazwie „Zielone serce Kleszczowa” pochłonie wiele milionów złotych. Jakie atrakcje będą czekały na osoby odwiedzające kleszczowski kompleks?

Reklama

To drugie podejście najbogatszej gminy w Polsce do zagospodarowania terenów w bliskim sąsiedztwie Solparku. Przypomnijmy, że pierwsze koncepcje na temat tego, co ma powstać na działkach obok kleszczowskiego kompleksu, zaprezentowano w 2017 roku. Wynajęci przez gminę urbaniści przygotowali opracowanie, które zakładało powstanie terenu rekreacyjno-sportowego. Plany były imponujące. Koncepcja przewidywała powstanie skateparku dla młodzieży, terenów do sportów zimowych, tężni, placów zabaw, a także miejsca do aromaterapii czy muzeum, zlokalizowanego częściowo pod ziemią, które powiązane byłoby z historią regionu. Zaprezentowana wizja, a przede wszystkim koszty, nie spodobały się radnym gminy i projekt wstrzymano.

Teraz przygotowano dwa nowe skromniejsze warianty zagospodarowania ponad 6 hektarów terenu, położnego po południowej stronie Solparku. Jak informuje gmina, po konsultacjach z udziałem radnych do dalszego opracowania został skierowany nowy wariant „Zielonego serca Kleszczowa”, który przewiduje utworzenie wielofunkcyjnego parku. Z jakich atrakcji będzie można korzystać? Oprócz parkowych alejek i stref zieleni, mają się w nim znaleźć m.in. fontanna, tor do pumptracku i dirtu, tężnia solankowa, plac zabaw, skatepark, reprezentacyjny plac oraz pawilon parkowy.

Wkrótce gmina zamierza w przetargu wybrać firmę, która wykona wielobranżową dokumentację projektowo-kosztorysową, co będzie podstawą do ogłoszenia kolejnego przetargu. Ten wyłoni już firmę, która zajmie się pracami budowano-instalacyjnymi. Wcześniej projektant ma też przeanalizować opłacalność zastosowania w obiekcie odnawialnych źródeł energii, zaprojektuje tez podziemne zbiorniki, które gromadzić będą wodę opadową wykorzystywaną do nawadniania terenów zielonych. Dla dzieci i młodzieży ma powstać też górka saneczkowa.

Prace projektowe mają potrwać co najmniej 12 miesięcy. Później projekt budowlany ma zostać przedłożony do akceptacji gminie. W ramach konsultacji mają powstać też wizualizacje 3D budynku pawilonu oraz zagospodarowania otaczających go terenów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną
logowanie / rejestracja

Rejestracja daje dostęp do treści i specjalnych funkcji tylko dla naszych stałych czytelników. Rejestracja jest bezpłatna i bezpieczna. Po wciśnięciu klawisza "zarejestruj" otrzymasz powitalny e-mail zawierający więcej informacji.

zaloguj się
e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła?

rejestracja
e-mail
hasło
powtórz hasło

Aby mieć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych w postaci adresu e-mail celem umożliwienia przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy o wyrażenie poniżej wskazanych zgód

** Zgoda wymagana.

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • miesiąc temu | ocena +2 / -2

  Nowy mieszkaniec

  Panie Wójcie, liczę że Pan to przeczyta albo któryś z Pana sługusów... może by tak zacząć ściągać inwestorów do strefy, a nie kombinować z kim i na ile coś przekręcić z gminnych środków. Ilu inwestorów Pan ściągnął do Gminy??? Remontuje Pan to co remontu nie wymaga, buduje Pan to co już zostało wybudowane, gdzie są „służby” żeby Pana rządy sprawdzić, by zaczął Pan racjonalnie wydawać pieniądze. Najwyższa pora na rozwijanie gminy poprzez zrobienie czegoś dla mieszkańców, budowanie tego co powinno być już dawno wybudowane, a nie tworzenie kompleksu dla kogo, dla kilku osób które wpadną przejazdem HaHaHa. Powinien Pan powiedzieć wprost, szuka Pan inwestycji do wyciagnięcia sporej kasy i pewnie doli pod stołem. To jest Pana cel w tej gminie.

 • miesiąc temu | ocena +4 / -0

  Oko

  Tak fabryki A nie obozy pracy za 1920 zł !!!

 • miesiąc temu | ocena +6 / -2

  RONIN

  A myślałem ze będzie ogromne uzdrowisko z leczniczymi basenami z termalną wodą. Jednak Kleszczów nie potrafi wykorzystywać swojego potencjału. Przydał by się też amfiteatr gdzie na świeżym powietrzu w miarę pogody odbywały by się festiwale, koncerty, kabarety czy pokazy filmowe :)

  • miesiąc temu | ocena +5 / -0

   podłyStefan

   i co jeszcze,a kto to póżniej utrzyma,niedługo źródełko z PGE wyschnie ,teraz to większośc kasy powinni przeznaczać na strefe przemysłową żeby jakieś firmy jeszcze sciągnąć

 • miesiąc temu | ocena +5 / -1

  aaa

  Ciekawe jak to utrzymają, gdy już się skończą wpływy z podatków po upadku kopalni i elektrowni? Jak mają kasę to chyba powinni ją inwestować ta żeby przychody z tego dla gminy jakieś były, a nie roztrwonić i później płakać