Reklama

Reklama

Szykują wielką inwestycję za miliony. Nowy park ma stać się miejscem wypoczynku i zabawy

Opublikowano: wt, 27 paź 2020 10:59
Autor: | Zdjęcie: GT Real Estate

Szykują wielką inwestycję za miliony. Nowy park ma stać się miejscem wypoczynku i zabawy - Zdjęcie główne

foto GT Real Estate

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Gmina Kleszczów planuje zagospodarowanie olbrzymich terenów w sąsiedztwie kompleksu Solpark. Inwestycja o nazwie „Zielone serce Kleszczowa” pochłonie wiele milionów złotych. Jakie atrakcje będą czekały na osoby odwiedzające kleszczowski kompleks?

Reklama

To drugie podejście najbogatszej gminy w Polsce do zagospodarowania terenów w bliskim sąsiedztwie Solparku. Przypomnijmy, że pierwsze koncepcje na temat tego, co ma powstać na działkach obok kleszczowskiego kompleksu, zaprezentowano w 2017 roku. Wynajęci przez gminę urbaniści przygotowali opracowanie, które zakładało powstanie terenu rekreacyjno-sportowego. Plany były imponujące. Koncepcja przewidywała powstanie skateparku dla młodzieży, terenów do sportów zimowych, tężni, placów zabaw, a także miejsca do aromaterapii czy muzeum, zlokalizowanego częściowo pod ziemią, które powiązane byłoby z historią regionu. Zaprezentowana wizja, a przede wszystkim koszty, nie spodobały się radnym gminy i projekt wstrzymano.

Teraz przygotowano dwa nowe skromniejsze warianty zagospodarowania ponad 6 hektarów terenu, położnego po południowej stronie Solparku. Jak informuje gmina, po konsultacjach z udziałem radnych do dalszego opracowania został skierowany nowy wariant „Zielonego serca Kleszczowa”, który przewiduje utworzenie wielofunkcyjnego parku. Z jakich atrakcji będzie można korzystać? Oprócz parkowych alejek i stref zieleni, mają się w nim znaleźć m.in. fontanna, tor do pumptracku i dirtu, tężnia solankowa, plac zabaw, skatepark, reprezentacyjny plac oraz pawilon parkowy.

Wkrótce gmina zamierza w przetargu wybrać firmę, która wykona wielobranżową dokumentację projektowo-kosztorysową, co będzie podstawą do ogłoszenia kolejnego przetargu. Ten wyłoni już firmę, która zajmie się pracami budowano-instalacyjnymi. Wcześniej projektant ma też przeanalizować opłacalność zastosowania w obiekcie odnawialnych źródeł energii, zaprojektuje tez podziemne zbiorniki, które gromadzić będą wodę opadową wykorzystywaną do nawadniania terenów zielonych. Dla dzieci i młodzieży ma powstać też górka saneczkowa.

Prace projektowe mają potrwać co najmniej 12 miesięcy. Później projekt budowlany ma zostać przedłożony do akceptacji gminie. W ramach konsultacji mają powstać też wizualizacje 3D budynku pawilonu oraz zagospodarowania otaczających go terenów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +2 / -2

  Nowy mieszkaniec

  Panie Wójcie, liczę że Pan to przeczyta albo któryś z Pana sługusów... może by tak zacząć ściągać inwestorów do strefy, a nie kombinować z kim i na ile coś przekręcić z gminnych środków. Ilu inwestorów Pan ściągnął do Gminy??? Remontuje Pan to co remontu nie wymaga, buduje Pan to co już zostało wybudowane, gdzie są „służby” żeby Pana rządy sprawdzi... Rozwiń

 • rok temu | ocena +4 / -0

  Oko

  Tak fabryki A nie obozy pracy za 1920 zł !!!

 • rok temu | ocena +6 / -2

  RONIN

  A myślałem ze będzie ogromne uzdrowisko z leczniczymi basenami z termalną wodą. Jednak Kleszczów nie potrafi wykorzystywać swojego potencjału. Przydał by się też amfiteatr gdzie na świeżym powietrzu w miarę pogody odbywały by się festiwale, koncerty, kabarety czy pokazy filmowe :)

  • rok temu | ocena +5 / -0

   podłyStefan

   i co jeszcze,a kto to póżniej utrzyma,niedługo źródełko z PGE wyschnie ,teraz to większośc kasy powinni przeznaczać na strefe przemysłową żeby jakieś firmy jeszcze sciągnąć

 • rok temu | ocena +5 / -1

  aaa

  Ciekawe jak to utrzymają, gdy już się skończą wpływy z podatków po upadku kopalni i elektrowni? Jak mają kasę to chyba powinni ją inwestować ta żeby przychody z tego dla gminy jakieś były, a nie roztrwonić i później płakać