Reklama

Reklama

Szykują miejsca dla uchodźców w Bełchatowie. Wiceprezydent zakasał rękawy i pracował z innymi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Grocholicach powstaje punkt dla uchodźców z Ukrainy. Łącznie zostanie przygotowanych 50 miejsc noclegowych. To kolejne takie miejsce w Bełchatowie.

Reklama

Na co dzień swoje spotkania i zebrania organizują tutaj strażacy. Dziś sala OSP w Grocholicach zamienia się w bazę noclegową dla uchodźców z Ukrainy. W budynku trwają gorączkowe przygotowania. Zwożone i składane są piętrowe łóżka, wolontariusze przygotowują pościele i koce. Wszystko po to, aby uciekający przed wojną, mogli zamieszkać w jak najlepszych warunkach.

Jak informuje magistrat, obecnie w Bełchatowie zakwaterowanych jest 600 uchodźców, ale w najbliższym czasie ta liczba znacząco się zwiększy. 

- Uchodźców na terytorium przybywa. Duże miasta jak Warszawa, Wrocław czy Łódź nie są w stanie przyjąć więcej osób. Dlatego ważne jest, by w gminach przygotowywać obiekty, w których mogliby zostać zakwaterowani i takie miejsca Miasto Bełchatów zapewnia – mówi Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa.

W sali OSP Grocholice przygotowanych zostanie łącznie 50 miejsc. Wcześniej na nocleg dla uchodźców przyszykowane zostały m.in. oratorium Jana Pawła II w parafii przy ulicy Kościuszki (50 miejsc), dom parafialny na osiedlu Dolnośląskim (30 noclegów), a także stadion GKS Bełchatów (10). 

Jak informuje urząd miasta, w pomoc w przygotowaniu noclegu, zaangażowali się nie tylko wolontariusze i strażacy, ale również wiceprezydent Bełchatowa Łukasz Politański, która zakasał rękawy i pomagał wolontariuszom. W akcję włączyły się też miejskie spółki jak PEC czy PGM, a także bełchatowski Strzelec oraz elektrownia Bełchatów, które przekazały łóżka polowe i materace.

- Pomagają również i mieszkańcy, przynosząc do punktu zbiórki w budynku Urzędu Miasta przy ul. Kościuszki 1, pościel, poszwy i potrzebne wyposażenie. To nieoceniona pomoc - podkreśla magistrat. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE