Reklama

Reklama

Szukali chętnych na... lotnisko na górze Kamieńsk. Z jakim skutkiem?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Szukali chętnych na... lotnisko na górze Kamieńsk. Z jakim skutkiem? - Zdjęcie główne

foto Archiwum

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Nadleśnictwo Bełchatów chciało wydzierżawić tereny po byłym lądowisku "Orla Góra", które znajduje się na wierzchołku Góry Kamieńsk. Czy znalazł się chętny na blisko 5 hektarów gruntów?

Reklama

Góra Kamieńsk to najwyższe wzniesienie w województwie łódzkim. Powstało na skutek usypania nadkładu wydobywanego z odkrywki KWB Bełchatów, a później dzięki rekultywacji tego terenu, ogromna góra została zalesiona. Na jej szczycie powstało również niewielkie lotnisko cywilne Kamieńsk - Orla Góra z pasem startowym, z którego korzystały cywilne awionetki. Lądowisko nie funkcjonuje jednak już od 2012 roku, a wybetonowany pas startowy w ostatnim czasie był wykorzystywany m.in. do treningów samochodowych i szkoleń m.in. z technik bezpiecznej jazdy. 

Nadleśnictwo Bełchatów, które jest właścicielem gruntów, w kwietniu ogłosiło przetarg na dzierżawę utwardzonego placu o powierzchni blisko 5 hektarów. To oprócz betonowego pasa startowego, również m.in. hangar, budynek magazynowy oraz trzy pomieszczenia gospodarcze. 

Jak zaznaczono, wydzierżawiający dopuszcza różne możliwości wykorzystania terenu, za wyjątkiem działalności m.in. o charakterze uciążliwym dla środowiska np. stały nadmierny hałas, zanieczyszczanie środowiska, oczyszczania i odprowadzania ścieków, związanej z uprawianiem sportów motorowych, powodującej degradację środowiska naturalnego (w tym składowanie śmieci, odpadów i środków chemicznych) czy też działalności niezgodnej z obowiązującym prawem oraz normami społecznymi. Okazuje się, że nie znalazł się żaden chętny. 

- To był drugi przetarg na dzierżawę. Niestety nie wpłynęła żadna oferta - mówi Jarosław Zając, szef Nadleśnictwa Bełchatów. 

Jak dodaje, na terenie była dopuszczalna prawie każda działalność w tym także lotnicza, z wyłączeniem tych wskazanych w przetargu. W Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego działki opisane są bowiem jako tereny przeznaczone pod komunikację lotniczą. Póki co, teren nie będzie miał żadnego dzierżawcy, bo nadleśnictwo kolejnego przetargu na razie nie zamierza ogłaszać... 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy