Reklama

Reklama

Znaczące zmiany w bełchatowskim szpitalu. Co to oznacza dla pacjentów?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Znaczące zmiany w bełchatowskim szpitalu. Co to oznacza dla pacjentów? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W bełchatowskim szpitalu powstał Oddział Chemioterapii Jednego Dnia. To duże ułatwienie w leczeniu osób zmagających się z chorobami nowotworowymi. Zmiany zostały już zatwierdzone przez Sejmik Województwa Łódzkiego.

Reklama

Z tego względu, że bełchatowski szpital jest placówką wojewódzką, stosowną uchwałę w sprawie zmiany jego struktury organizacyjnej podjął Sejmik Województwa Łódzkiego, który zatwierdził utworzenie Oddziału Chemioterapii Jednego Dnia. Co to oznacza dla pacjentów?

Nowy oddział będzie dedykowany osobom, zmagającym się z chorobą nowotworową. Chodzi głównie o pacjentów, którzy w trakcie leczenia nie wymagają całodobowego nadzoru medycznego, a konieczne do wykonania badania oraz podanie leków odbywać się mogą w ciągu jednego dnia. Wiadomo już, że oddział powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Poradni onkologicznej i wyposażony będzie w 15 stanowisk do podawania leków cytostatycznych.

- Utworzenie oddziału usprawni kompleksowe leczenie pacjentów począwszy od momentu zdiagnozowania choroby nowotworowej, aż do wdrożenia chemioterapii – czytamy w uzasadnieniu uchwały Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Zmiany zostały już pozytywnie zaopiniowane przez Radę Społeczną bełchatowskiego szpitala.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy