Reklama

Reklama

Szpital w Bełchatowie poszukuje lekarzy. Czy grozi nam zamknięcie kolejnego z oddziałów?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szpital w Bełchatowie poszukuje lekarzy. Czy grozi nam zamknięcie kolejnego z oddziałów? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Szpital Wojewódzki w Bełchatowie chce przyjąć do pracy lekarzy. W placówce brakuje specjalistów w dziedzinie chirurgii ogólnej. Pojawiły się nieoficjalne informacje o groźbie zamknięcia oddziału. Co na to dyrekcja szpitala?

Reklama

Bełchatowski szpital poszukuje osób do pracy. Na oficjalnej stronie placówki od kilkunastu dni widnieje ogłoszenie o naborze dla lekarzy. Szpital poszukuje specjalistów w dziedzinie chirurgii ogólnej lub lekarzy w trakcie specjalizacji z chirurgii ogólnej.

Jak zapewnia dyrekcja szpitala, „możliwe są wszystkie formy zatrudnienia, a warunki pracy i płacy do uzgodnienia”. Placówka podkreśla, że dysponuje nowoczesnym sprzętem specjalistycznym umożliwiającym szeroką diagnostykę.

- Oferujemy pracę w przyjaznym wielospecjalistycznym zespole oraz możliwość rozwoju zawodowego – czytamy na stronie bełchatowskiego szpitala.

Nieoficjalnie mówi się, że kłopoty z brakiem kadry na chirurgii ogólnej mogą spowodować zamknięcie oddziału. Takie pogłoski krążą także wśród pracowników szpitala.

O komentarz poprosiliśmy dyrekcję placówki. W przesłanej odpowiedzi szpital poinformował, że problem braku personelu jest zjawiskiem ogólnopolskim.

- Szpital posiada kadrę lekarską, ale dla wzmocnienia zespołu i rozwoju działalności wskazane jest pozyskanie do pracy nowych lekarzy – informuje dział organizacyjny bełchatowskiego szpitala.

Placówka zdementowała też pojawiające się informacje o zamknięciu oddziału chirurgii ogólnej w związku z brakiem lekarzy.

- Oddział chirurgii ogólnej pracuje całodobowo, w sposób ciągły – przekazał dział organizacyjny szpitala.

Przypomnijmy, że w sierpniu ubiegłego roku, ze względu na brak lekarzy, tymczasowo do końca roku zamknięty został oddział chirurgii dziecięcej. Później dyrekcja podjęła decyzję o całkowitym jego zamknięciu. Pisaliśmy o tym w artykule: Szpital likwiduje oddział. Wiadomo, co powstanie w jego miejsce. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy