Reklama

Reklama

Szpital w Bełchatowie wprowadza zmianę przy porodach. To dobre wieści dla... tatusiów

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Szpital w Bełchatowie wprowadza zmianę przy porodach. To dobre wieści dla... tatusiów - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W bełchatowskim szpitalu zostały przywrócone porody rodzinne. Dyrekcja placówki zdecydowała się na taki krok w związku z poprawiającą się sytuacją epidemiologiczną i prośbami rodzących pacjentek.

Reklama

To z całą pewnością dobra informacja dla przyszłych ojców, którzy chcieliby być przy porodzie swoich pociech. Szpital wojewódzki w Bełchatowie podjął decyzję o wznowieniu porodów rodzinnych, które zostały zawieszone w ubiegłym roku wraz z wybuchem pandemii. Dyrekcja placówki zniesienie ograniczeń tłumaczy poprawiającą się sytuacją epidemiczną oraz licznymi prośbami ze strony rodzących pacjentek.

Szpital szczegółowo poinformował, na jakich zasadach będą odbywały się porody rodzinne. Będzie mogła w nim uczestniczyć wyłącznie jedna osoba towarzysząca, wskazana przez rodzącą. Oczywiście nie może mieć żadnych objawów chorobowych. Uczestnik porodu rodzinnego musi potwierdzić, że jest zaszczepiony przeciwko COVID-19 lub też uzyskał wynik testu PCR do 72 godzin przed porodem.

Placówka zaznacza też, że uczestnik porodu rodzinnego musi przestrzegać też aktualnych zasad reżimu sanitarnego: zachowywać dystans, przed wejściem na porodówkę musi umyć i zdezynfekować ręce, a także mieć zakryte usta i nos.

- Czas pobytu osoby towarzyszącej na bloku porodowym określa personel medyczny. Brak akceptacji powyższych zaleceń lub niestosowanie się do nich, na którymkolwiek etapie porodu skutkuje cofnięciem zgody na towarzyszenie rodzącej podczas porodu – informuje bełchatowski szpital.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy