Reklama

Reklama

Przekazali pieniądze dla szpitala w Bełchatowie. Na co zostaną przeznaczone?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Przekazali pieniądze dla szpitala w Bełchatowie. Na co zostaną przeznaczone?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Magistrat przekazał 400 tys. zł dla bełchatowskiego szpitala na sprzęt dla nowopowstałego Pododdziału Chirurgii Onkologicznej. Z kolei 750 tys. zł dla placówek medycznych w regionie przeznaczyła gmina Kleszczów.

Reklama

Decyzję w sprawie przekazania pieniędzy na sprzęt dla bełchatowskiego szpitala podjęli miejscy radni podczas ostatniej sesji rady miasta. Miasto postanowiło przekazać dla placówki kwotę 400 tys. zł, która będzie przeznaczona dla nowopowstałego Pododziału Chirurgii Onkologicznej.

Jak informuje urząd, fundusze pozwolą wyposażyć oddział w sprzęt potrzebny do diagnostyki i leczenia m.in. raka piersi. Zakupiony zostanie m.in. mammotom czyli wspomagane próżniowo urządzenie do biopsji piersi. Dzięki miejskiej dotacji szpital będzie mógł kupić też aparat USG oraz kriostat.

Decyzję o wsparciu finansowym dla szpitali w regionie łódzkim podjęła również najbogatsza gmina w Polsce. Radni z Kleszczowa przyjęli uchwałę w sprawie pomocy finansowej dla pięciu placówek medycznych w Łódzkiem. Łącznie otrzymają one 750 tys. zł.

Szpital Wojewódzki im. Jana Pawła II w Bełchatowie otrzyma 200 tys. zł na dofinansowanie zakupu zestawu do artroskopii. Natomiast Szpital Powiatowy w Radomsku dostanie 150 tys. zł na zakup sprzętu medycznego.

Dotację w wysokości 100 tys. zł otrzyma Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. WAM Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Jak poinformowała gmina Kleszczów, pieniądze będą przeznaczone na doposażenie Oddziału Klinicznego Pulmonologii Ogólnej i Onkologicznej w specjalistyczny sprzęt medyczny.

Finansową pomoc od Kleszczowa otrzymały jeszcze dwa inne łódzkie szpitale, które zawnioskowały do gminy o dotację. Po 150 tys. zł otrzymają: Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. Biegańskiego oraz Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego w Łodzi (150 tys. zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu medycznego dla Oddziału Chirurgicznego Ogólnego).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy