Reklama

Reklama

Kontrowersje wokół bełchatowskiego szpitala. "Pieniążki to tak, ale leczyć to już nie..."

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kontrowersje wokół bełchatowskiego szpitala. "Pieniążki to tak, ale leczyć to już nie..." - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miejski radny głośno sprzeciwił się kolejnej dotacji dla bełchatowskiego szpitala. Wywołało to gorącą dyskusję o tym, jak obecnie funkcjonuje placówka. Gorzkich słów nie szczędzili inni radni, którzy chcą spotkania z jej dyrektorem.

Reklama

Dyrektor szpitala wysłała pismo o 350 tys. zł dotacji. Ja na to się nie godzę! Mój wnuczek skręcił nogę. Dostał skierowanie do szpitala, a tam usłyszał, że najbliższy termin jest za pół roku! - wypalił na początku sesji rady miasta radny Karol Kowalski z PiS.

Podczas ostatniej miejskiej sesji radni dużo czasu poświęcili dyskusji na temat obecnej sytuacji w szpitalu. Impuls dał radny Kowalski, który w ostrych słowach wypowiedział się o tym w jaki sposób funkcjonuje obecnie bełchatowski szpital.

- Pieniążki to tak, ale leczyć to już nie – mówił Karol Kowalski. - Siedem dni temu wnuczek wracał z pracy i skręcił mocno nogę. Poszedł do doktora, a ten dał skierowanie do ortopedy w szpitalu. Tam usłyszał, że najbliższy termin jest za pół roku – denerwował się radny. 

Oświadczenie radnego wywołało dyskusję wśród radnych. Wielu z nich poparło jego słowa, bo sami też otrzymują sygnały od mieszkańców o jakości świadczeń w placówce.

Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa, przyznała, że obecna sytuacja w szpitalu jest trudna, a sama podjęła wszystkie możliwe kroki, aby przekazać radnym informacje o funkcjonowaniu placówki. Niestety nie udało się jej się spotkać z pełniącą obowiązki dyrektor. Zaznaczyła jednak, że do momentu ustabilizowania się sytuacji w szpitalu, miasto nie podejmie żadnych decyzji odnośnie kolejnej pomocy finansowej.

- Nie będziemy podejmować żadnych kroków odnośnie takiej pomocy. Natomiast jeśli uda się pozyskać informacje o obecnej sytuacji, to przekażę je radnym – mówiła Mariola Czechowska.

Słów krytyki pod adresem szpitala nie szczędził też radny Arkadiusz Rożniatowski z Koalicji Obywatelskiej, który... poparł kolegę z PiS.

- W szpitalu nie dzieje się najlepiej i powinniśmy przyglądać się każdej jednej decyzji. Wstrzymajmy się do momentu aż szpital zacznie pracować tak jak powinien pracować, i nie chodzi tutaj o powołanie nowego dyrektora, bo z tego co wiem, to niewiele zmieni – powiedział radny Rożniatowski.

 

 


Z kolei radny Grzegorz Gryczka z Ziemi Bełchatowskiej przypomniał o sygnałach, jakie dobiegają w ostatnich miesiącach ze szpitala m.in. o cichych protestach pielęgniarek, likwidacji jednego z oddziałów, braku lekarzy czy też groźbie zamknięcia chirurgii ogólnej. Gryczka uważa też, że szpital powinno się rozliczyć z dotychczas przekazanych środków i chciałby też, aby dyrekcja placówki przedstawiła sprawozdanie o tym, w jaki sposób wykorzystywany jest zakupiony sprzęt.

- Świetnie, że nowoczesny sprzęt trafia do szpitala. Dobrze byłoby, aby miał kto go obsługiwać i żeby był on wykorzystywany zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców i osób potrzebujących. Mam wrażenie, że powoli szpital jest zamykany i nie oferuje mieszkańcom oferty leczniczej – powiedział w mocnych słowach radny Gryczka.

Jak zaznaczył, to nie jest tak, że „wyssał sobie te informacje z palca”. Przyznał, że otrzymuje wiele sygnał od mieszkańców, którzy nie są zadowoleni z tego jak szpital funkcjonuje i jaki poziom usług świadczy.

- To nie jest tak, że radny Kowalski, wymyślił sobie problem i jeden przypadek, każdy z nas ma w rodzinie kogoś, kto mógłby wiele na ten temat powiedzieć. Dotyczy to mnie też osobiście, a także niejedną rodzinę w Bełchatowie, która chciałaby powiedzieć publicznie, co ich boli i jak zostali potraktowani. Są obszary działalności szpitala, którym należy się przyjrzeć – zakończył Grzegorz Gryczka.

Prezydent Czechowska stwierdziła, że każdy dotowany wcześniej sprzęt dla szpitala był rozliczany przez placówkę. Przypomniała też, że jeśli radni mają taką wolę, to wystąpi do urzędu marszałkowskiego o delegowanie przedstawiciela szpitala, aby ten odpowiedział na pytania radnych.

- Musimy pamiętać o tym, że szpital w Bełchatowie jest wojewódzki. Zapraszając kogoś do zdania sprawozdania, muszę o to poprosić urząd marszałkowski, a nie dyrekcję. Oczywiście z takim pismem wystąpimy. Chcielibyśmy informacji na temat tych wydarzeń, o których pan radny wspomniał, a wiemy wszyscy o likwidacji kolejnych oddziałów – powiedziała prezydent Czechowska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy