Reklama

Reklama

Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy

Opublikowano: śr, 30 sie 2017 09:18
Autor:

Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Polsce ruszyła rekrutacja SuperW, czyli wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości! W tym roku poszukiwanych jest ponad 13 tysięcy osób, które zorganizują mądrą pomoc dla najbardziej potrzebujących rodzin i dzieci. Stowarzyszenia "Wiosna", które jest organizatorem akcji liczy również na zaangażowanie bełchatowian. W naszym mieście potrzebnych jest dziesięcioro wolontariuszy.

Reklama

- Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości to dwa ogólnopolskie programy społeczne, które od 2001 roku pomagają ludziom wydobywać to, co w nich najpiękniejsze. Chcemy zachęcić mieszkańców Bełchatowa do zaangażowania się w ten szlachetny projekt. Zgłaszać się można do końca września przez stronę internetową: www.superw.pl. - mówi Paulina Dłubak, lider Szlachetnej Paczki w Bełchatowie.

W Szlachetnej Paczce SuperW, to wolontariusz, który dociera do rodzin z trudną sytuacją. Poprzez spotkania z rodziną określa, jaki rodzaj wsparcia będzie dla nich mądrą pomocą, dającą impuls do zmiany. Następnie łączą potrzebujących z darczyńcami. Aż 79 procent SuperW Paczki uważa, że udział w programie to najważniejsze wydarzenie w ich życiu.

Z kolei wolontariusze Akademii Przyszłości przez cały rok regularnie spotykają się raz w tygodniu z dzieckiem, które nie odnajduje się w szkolnej rzeczywistości i nie wierzy w swoje możliwości.

- Poprzez spotkania stają się dla podopiecznego przyjacielem i mentorem. SuperW uczy dziecko jak wygrywać i przeprowadza go od porażki w szkole, do sukcesu w życiu - wyjaśnia Paulina Dłubak.

Jak podkreśla liderka bełchatowskiego rejonu, bez SuperW nie byłoby możliwe funkcjonowanie ani Paczki ani Akademii. Ilość zaangażowanych wolontariuszy przekłada się na to, ilu potrzebującym rodzinom i dzieciom można udzielić wsparcia w nadchodzącej edycji. W ubiegłorocznej edycji dzięki pracy wolontariuszy Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości w całej Polsce pomoc otrzymało blisko 19 tysięcy rodzin i ponad 2000 dzieci w Akademii Przyszłości. Paulina Dłubak pytana o to dlaczego warto się zaangażować bez wahania odpowiada:

- Angażując się w wolontariat w Paczce i Akademii pomagasz innym, ale również rozwijasz siebie! Zdobywając cenione na rynku pracy doświadczenie, nabywając kompetencje społeczno - biznesowe i umiejętności komunikacyjne stajesz się atrakcyjnym kandydatem dla każdego pracodawcy - mówi z entuzjazmem i dodaje: - Ponadto Paczka i Akademia to dobrze zorganizowane, skuteczne wolontariaty, gdzie spotkasz osoby o podobnych wartościach, które chcą mieć wpływ na otoczenie.

By zaangażować się w akcję wystarczy wejść na stronę internetową: www.superw.pl. Kandydaci mogą się zgłaszać do końca września.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.