Reklama

Reklama

Sytuacja jest alarmowa. Łódzka instytucja apeluje również do bełchatowian

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: KPP Bełchatów

Sytuacja jest alarmowa. Łódzka instytucja apeluje również do bełchatowian - Zdjęcie główne

Archiwalne | foto KPP Bełchatów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Jak informuje jedna z łódzkich instytucji, sytuacja w naszym regionie jest alarmująca. Pracownicy apelują do mieszkańców „Potrzebujemy Waszej pomocy”.

Reklama

Jak wynika z informacji podanych przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi wzrosło zapotrzebowanie na krew i jej składniki. W poniedziałek 16 maja stany dwóch grup krwi były na poziomie alarmującym, z innymi nie było lepiej, ich ilość określona była jako niska lub średnia.

- Krwiodawcy, jak wiecie, sytuacja w krwiodawstwie jest zmienna, często dynamiczna. Stany magazynowe krwi i jej składników zmniejszyły się, dlatego apelujemy-zgłoście się do RCKiK w Łodzi lub naszych Terenowych Oddziałów i podzielcie się darem życia – przekazują pracownicy centrum krwiodawstwa.

Mimo że zapasy magazynowe podawane 17 maja poprawiły się, to w środę 18 maja zaczęło już brakować kolejnych grup krwi. Obecnie w regionie łódzkim najbardziej potrzebni są dawcy mający grupę 0 RH+, której ilość jest określana jako alarmująca. Centrum krwiodawstwa informuje również o bardzo niskim stanie krwi A RH-. W zapasach brakuje również B RH-, AB RH- i 0 RH-.

- Potrzebujemy Dawców z grupą krwi: O Rh+. Dzięki Wam pomożemy chorym wrócić do zdrowia – informują pracownicy RCKiK.

W Bełchatowie punkt krwiodawstwa znajduje się na ulicy 1 Maja i czynny jest w godzinach 7:00 – 14:35, zarejestrować się można natomiast od 7:30 do 10:00. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 667 953 962.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy