Reklama

Sylwestrowe fajerwerki spłoszyły przerażone czworonogi. Właściciele szukają psiaków i… dzwonią do bełchatowskiego schroniska

Opublikowano:
Autor:

Sylwestrowe fajerwerki spłoszyły przerażone czworonogi. Właściciele szukają psiaków i… dzwonią do bełchatowskiego schroniska - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Schronisko dla zwierząt w Bełchatowie odebrało kilkadziesiąt telefonów od zrozpaczonych właścicieli czworonogów, które w panice uciekały przed hukiem sylwestrowych fajerwerków. Odnaleziono już pierwsze zagubione psy.

Pomimo licznych apeli obrońców praw zwierząt o powstrzymanie się od fajerwerkowych wystrzałów w sylwestrową noc, mieszkańcy Bełchatowa hucznie witali Nowy Rok. Odbiło się to na czworonogach, które wystraszone wciąż błąkają się po bełchatowskich ulicach. Pracownicy Schroniska dla zwierząt w Bełchatowie potwierdzili, że tylko 1 stycznia otrzymali ponad dwadzieścia telefonów od właścicieli, którzy poszukują zaginionych zwierząt.

- Ludzie dzwonią i pytają czy przypadkiem nie znaleźliśmy zagubionego pupila. W Nowym Roku mieliśmy bardzo dużo telefonów, ale pewnie to nie koniec. Kolejne osoby będą pewnie dzwonić, gdy psiaki nie wrócą przez kilka kolejnych dni – mówi Mariusz Półbrat, kierownik Schroniska dla Zwierząt w Bełchatowie.

Jak przyznaje, do placówki trafiły dotychczas dwa psy, które uciekły właścicielom spłoszone hukiem fajerwerków. Zauważyli je mieszkańcy, którzy poinformowali straż miejską, a ta przekazała informację pracownikom schroniska.

- Trafiły do nas York oraz kundelek. Zwierzęta są w dobrym stanie – mówi Mariusz Półbrat, który nie kryje rozgoryczenia, że wcześniejsze apele w sprawie fajerwerków nie przyniosły spodziewanego efektu. Zaznacza też, że we wszystkich zgłoszonych przypadkach psy nie były właściwie zabezpieczone przez właścicieli.

- W takich sytuacjach, gdy czworonogi słyszą huk petard, są w takim stresie, że potrafią pokonać przeszkody, jakim nie sprostałyby w normalnych warunkach. Przerażone po prostu biegną przed siebie. Dlatego warto czasami takie sytuacje wcześniej przewidzieć – mówi Mariusz Półbrat.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE