Na liście kultowych, choć nie zawsze utożsamianych z Bożym Narodzeniem znajduje się wiele filmów akcji, romansów czy komedii, w których świąteczny klimat jest tylko tłem. Dziś przedstawiamy naszą subiektywną listę nieoczywistych propozycji na świąteczne seanse.
Świąteczne komedie i filmy pełne ciepła
W Święta nie może zabraknąć klasyków. Na Netflixie znajdziemy m.in. „Holiday”, „To właśnie miłość” czy „Grinch: Świąt nie będzie”.Z kolei na Max możemy liczyć na serię „Listów do M” czy całą serię Harrego Pottera, który (szczególnie w pierwszych częściach) oddaje magię świąt.
W zestawieniu kultowych filmów prym wiedzie Disney+. To tutaj znajdziemy „Kevina samego w domu” i (aż 6!) jego kontynuacji. To również tutaj obejrzymy „Cud z 34 ulicy”, „Opowieść wigilijną” (2009 rok), „Ja cię kocham, a ty śpisz”, czy „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Po jakie filmy jeszcze warto sięgnąć w te Święta?
„Złe mamuśki 2, jak przetrwać Święta” – to kontynuacja poczynań trzech amerykańskich matek. Uważają, że nikt nie jest idealny i czasem trzeba trochę odpuścić, do czasu, aż na Święta mają pojawić się… ich matki. Dostępne na Prime Video.
„Boże Narodzenie u ciebie czy u mnie?” (dwie części) – para z krótkim stażem stoi przed wyborem jak spędzić Święta. W Wigilię, po pożegnaniu na dworcu kolejowym oboje podejmują nagłą decyzję i postanawiają przesiąść się do pociągu partnera. Na dworze szaleje śnieżyca, a oni są skazani na spędzenie Świąt w towarzystwie rodziny partnera. Czy ich związek to przetrwa? Dostępne na Prime Video.
„Świąteczny szok” to nieco nowsza propozycja w tym zestawieniu. W głównych rolach zobaczymy Kristen Stewart i Mackenzie Davis. Jedna z nich chce wykorzystać magię świąt i poprosić partnerkę o rękę. Sprawa nieco się komplikuje, kiedy okazuje się, że konserwatywna rodzina nie ma pojęcia o łączącej ich relacji, a to właśnie w ich domu mają spędzić gwiazdkę. Film dostępny na Netflixie.
Dramaty ze świętami w tle
„Carol” to pełen namiętności i tajemnic film ze świąteczną aurą w tle. Bohaterki poznają się podczas gorączki świątecznych zakupów. Młodziutka Therese pracuje w luksusowym domu towarowym, który tuż przed świętami odwiedza tytułowa Carol. To subtelna opowieść o zakazanej miłości, braku szczęścia w małżeństwie i niemożliwych wyborach. To świąteczna propozycja dla wrażliwych, którzy lubią nieoczywiste propozycje. A w głównych rolach zobaczymy Cate Blanchett i Rooney Mara.
„Cicha noc” to polska propozycja w naszym zestawieniu. Adam, na co dzień pracuje za granicą, jednak w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom. Świąteczne spotkanie, po spożyciu alkoholu zmieni swój przebieg. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy. Film dostępny na Canal+/TVP VOD (wypożyczenie).
„Oczy szeroko zamknięte” to dość nieoczywisty wybór na świąteczny seans. Lekarz, który dowiaduje się o planie żony, aby go zdradzić, rozpoczyna dziwny psychodeliczny sen, któremu towarzyszy aura gwiazdki. Nie jest to film dla każdego, ale warto spróbować się do niego przymierzyć i lepiej nie oglądać go z dziećmi. W rolach głównych Tom Cruise i Nicole Kidman. Dostępne na Prime Video.
Filmy akcji z motywem świątecznym
Spory o to, czy film „Szklana pułapka” jest filmem świątecznym czy nie może nigdy się nie skończą. W naszym zestawieniu jednak znajdzie swoje miejsce i to aż dwie pierwsze części. W tej kultowej serii z brawurową rolą Bruce'a Willisa jako policjanta nie zabraknie intrygi, akcji, dobrego humoru i klimatu świąt. Dostępne na Disney+.
Pozostając wśród klasyków, w tym zestawieniu nie mogło zabraknąć „Zabójczej broni”. To komedia kryminalna z Melem Gibson, Dannym Gloverem, w której świątecznego nastroju nie zepsują bandyci, bójki i pościgi. Dostępne na Prime Video.
Do tej listy można dodać najnowszy nabytek Netflixa – „Kontrola bezpieczeństwa” okrzyknięty nową „Szklaną pułapką”. W tym trzymającym w napięciu filmie akcji na zatłoczonym lotnisku w Wigilię znajdzie się paczka, która może zabić wszystkich tam obecnych. Czy jednemu z pracowników uda się to zatrzymać?
Komentarze (0)