Reklama

Reklama

Przyznali stypendia młodym sportowcom z Bełchatowa. Kto otrzyma pomoc finansową od miasta?

Opublikowano: 4 lipca 2021 07:41
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Urzędu Miasta w Bełchatowie

Przyznali stypendia młodym sportowcom z Bełchatowa. Kto otrzyma pomoc finansową od miasta? - Zdjęcie główne

foto Archiwum Urzędu Miasta w Bełchatowie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W sumie 28 uzdolnionych sportowców z Bełchatowa otrzyma miejskie stypendia. Miasto na wsparcie finansowe dla przedstawicieli różnych dyscyplin sportowych przeznaczy blisko 105 tys. zł. Kto znalazł się na liście wyróżnionych?

Reklama

Na liście tegorocznych stypendystów znaleźli się bełchatowianie, którzy wygrywali zawody nie tylko rangi Mistrzostw Polski, ale także z powodzeniem brali udział w rywalizacji na szczeblu międzynarodowym. Najliczniejszą grupę wśród nagrodzonych przez miasta sportowców stanowią przedstawiciele „królowej sportu” czyli lekkoatleci. Wyróżnieni zostali wielokrotni medaliści: Michał Stawicki, Mateusz Górny, Jakub Bracki, Adam Patrzyk, Filip Chrosta, a także Amelia Zochniak, Maja Matyśkiewicz i Natalia Wójcik. Wśród uhonorowanych stypendiami lekkoatletów znaleźli się również: Maria Kołodziejczuk, Sylwia Hałaczkiewicz, Mateusz Szaniec i Mateusz Markowiak.

Za znakomite wyniki w trójboju siłowym wyróżniono trzy osoby: Daniela Wasilewskiego, Idę Lis i Anielę Lis. Stypendium sportowe otrzymali również: Filip Kazimierczak (zapasy), Jakub Domurad (boks), Oliwier Jarzecki (kickboxing), Piotr Niźnik (wspinaczka sportowa), Krzysztof Brezyna (tenis). Miasto doceniło też przedstawicieli curlingu: Karolinę Skurnicę, Alicję Jaros, Martynę Szymanowską, Kacpra Dyderskiego i Julię Dyderską . Zauważone przez władze miasta zostały też sukcesy żeńskich przedstawicielek rugby: Kingi Moskot i Wiktorii Grzelak, a także pływaka - Przemysława Gawrysiaka.

- Gratuluję wszystkim wyróżnionym sportowcom. To stypendium naprawdę się Wam należy. Wiem bowiem ile Was kosztują sukcesy, jakie osiągacie. To mnóstwo wyrzeczeń, a także niezliczone godziny spędzone na treningach, które godzicie z codzienną nauką i obowiązkami. Jesteście naszą dumą i dowodem na to, że talent w połączeniu z ciężką pracą, cierpliwością i wytrwałością przynoszą wiele znaczących sukcesów. Z serca gratuluję Wam zarówno talentu, jak i godnej podziwu konsekwencji w dążeniu do celu – mówi Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa.

Wnioski, jakie wpłynęły do miasta od sportowców, zweryfikowała i oceniła komisja stypendialna, która wyłoniła listę wyróżnionych. Decyzje stypendialne trafią do nich lada moment, zaś na ich konta pieniężne gratyfikacje. Stypendia przyznane zostały na cały 2021 rok i w zależności od osiągniętych wyników wahają się od 300 do 400 zł miesięcznie.  Łącznie miasto przeznaczy na wsparcie młodych sportowców blisko 105 tys. zł

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  Kibic

  A dla piłkarzy jak zwykle nie ma pieniędzy.

 • 2 miesiące temu | ocena +6 / -2

  Ebe

  Ja też chcę stypendium za to że do pracy wstaje .robią too chyba dla własnej potrzeby ,kto im każe kto ich zmusza ,chcą niech ćwiczą a nie zaraz kasa bo sport uprawiają ja też na rowerze jeżdżę może jakieś stypendium ,powodów do rozdawnictwa jest sporo zreguly sami swoi dostaja

 • 2 miesiące temu | ocena +5 / -0

  Brawa dla niezaszczepionych

  Lekkoatleci nie jadą na igrzyska do Tokio. Powód : złe samopoczucie po przyjęciu szczepionki. Nic tylko się kuć bo Kiler i tv namawiają a i hulajnogę możesz wygrać.