Reklama

Studenci będą pomagać w nauce. Bełchatowianie wpadli na ciekawy pomysł!

Opublikowano:
Autor:

Studenci będą pomagać w nauce. Bełchatowianie wpadli na ciekawy pomysł! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W mediach społecznościowych pojawiła się nowa inicjatywa, która może odciążyć rodziców i nauczycieli w tym trudnym okresie. Mieszkańcy Bełchatowa założyli grupę "Nauczycielu nagraj się". Ma ona zrzeszać ludzi, którzy w formie audio lub wideo będą nagrywać odpowiedzi na pytania uczniów lub rodziców, związane z przerabianym zdalnie materiałem. Pomysł narodził się niedawno, są już jednak chętni do dzielenia się wiedzą.

W związku ze światową pandemią, szkoły pozostaną zamknięte do połowy kwietnia. Dzieci i młodzież muszą więc uczyć się na odległość, a przerobienie materiału często spada na rodziców. Z pomocą przyszli studenci i nauczyciele z Bełchatowa, którzy na nowo powstałej grupie "Nauczycielu nagraj się" będą strać się wytłumaczyć skomplikowane czy problematyczne zagadnienia.

- Pomysł utworzenia grupy "Nauczycielu nagraj się" - na której nauczyciele czy studenci (ktoś, kto potrafi wytłumaczyć i ma zapał do uczenia) nagrywaliby filmy z omówieniem danego tematu - pojawił się po dyskusji rodziców o trudnościach przez jakie muszą przebrnąć - czytamy na stronie grupy.

Mimo tego, że inicjatywa dopiero się narodziła, zgłosiło się już sporo chętnych do pomocy - we wszystkich w zasadzie przedmiotach.

-Zgłosiły się 2 nauczycielki [...] i masa studentów z Łodzi skłonnych do pomocy. Jeśli chodzi o dziedziny nauki to prawie z każdej ktoś jest. Nawet z języka niemieckiego i angielskiego - informują organizatorzy akcji, dodając - grupa powstała wczoraj i ma już 85 członków.

Na chwilę obecną więc, jedyne czego brakuje na grupie to osoby chętne do zadawania pytań. Dlatego, jeżeli nie wiecie jak wytłumaczyć dzieciom konkretne zagadnienie, poproście o to "kadrę nauczycielską" z grupy "Nauczycielu nagraj się"

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE