Reklama

Strażnicy miejscy otrzymują coraz więcej zgłoszeń. Chodzi o koronawirusa...

Opublikowano:
Autor:

Strażnicy miejscy otrzymują coraz więcej zgłoszeń. Chodzi o koronawirusa...  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Zarówno młodsi, jak i starsi mieszkańcy gromadzą się na bełchatowskich osiedlach. Strażnicy miejscy z Bełchatowa informują, że z dnia na dzień przybywa zgłoszeń i interwencji w sprawie nadal obowiązujących obostrzeń, związanych z koronawirusem.

Za oknami robi się coraz cieplej, a obostrzenia związane z panującą w kraju epidemią, są coraz bardziej ograniczane. Możemy już odwiedzać galerie handlowe, wybrać się do lasu czy parku, a nawet korzystać z otwartych obiektów sportowych. Nie oznacza to jednak, że zagrożenie związane z SARS-CoV-2 zupełnie minęło – obostrzenia dalej obowiązują. Z relacji strażników miejskich wynika, że wielu mieszkańców, jakby zdawało się o tym niestety zapominać.

- Od kilku dni odbieramy coraz więcej zgłoszeń od mieszkańców, którzy informują nas o osobach grupujących się na osiedlach czy boiskach, nie zachowując dalej obowiązujących norm. Luzowanie obostrzeń nie znosi ich całkowicie, musimy jeszcze trochę wytrzymać i wspólnymi siłami zwalczyć zagrożenie związane z epidemią – mówi komendant Straży Miejskiej w Bełchatowie, Piotr Barasiński.

Jak mówi komendant, interwencje dotyczą najczęściej osób, które grupują się na miejskich osiedlach. Co ciekawe, nie chodzi tu tylko o młodzież, ale również o starszych bełchatowian. Problemem są też boiska, które od poniedziałku zostały otwarte. Sęk w tym, że obowiązujące reguły wskazują, że może na nich być nie więcej niż 6 osób, o czym często zapominają młodzi mieszkańcy.

- Wykonaliśmy kilkanaście interwencji w stosunku do młodych osób, które nie przestrzegając zasad grupowała się na boiskach lub grało w piłkę. Co gorsza, na widok radiowozu, te osoby natychmiast uciekały, by chwilę później wrócić w to samo miejsce – mówi Piotr Barasiński.

W stosunku do kilku osób zostały już skierowane wnioski o ukaranie do sądu, strażnicy miejscy zapewniają też, że nie będą również szczędzić mieszkańcom mandatów.

- Apelujemy o rozsądek i rozwagę, nie możemy zaprzepaścić tego, co udało nam się osiągnąć do tej pory w walce z kornawirusem. Zdaję sobie sprawę, że jest to sytuacja uciążliwa, jednak wspólnymi siłami uda nam się za jakiś czas wrócić do normalności – informuje komendant Barasiński.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE