Reklama

Strażnicy i harcerze z Bełchatowa zrobią zakupy seniorom. Podajemy telefony do wolontariuszy

Opublikowano:
Autor:

Strażnicy i harcerze z Bełchatowa zrobią zakupy seniorom. Podajemy telefony do wolontariuszy - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Seniorzy i osoby samotne z terenu Bełchatowa, którzy obawiają się wyjść na zakupy w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, mogą liczyć na pomoc strażników miejskich oraz harcerzy. Wystarczy, że zadzwonią na wskazany numer.

Strażnicy miejscy oraz harcerze z Bełchatowa postanowili pomagać starszym osobom z terenu miasta, które są szczególnie narażone na działanie koronawirusa. W chwili, gdy ogłoszono zagrożenie epidemiologiczne w całym kraju, bardzo ważne jest, aby takie osoby pozostały w swoich domach. Funkcjonariusze oraz harcerze zadeklarowali pomoc m.in. w zrobieniu zakupów, wykupieniu leków czy załatwieniu innych ważnych spraw.

- W związku z sytuacją związaną z zagrożeniem epidemiologicznym Straż Miejska podjęła decyzję o zaangażowanie się w pomoc osobom starszym, samotnym oraz tym, które mają problem z komunikacją. Współpracujemy z bełchatowskimi Harcerzami, którzy pełnią służbę na prośbę Prezydenta RP. W tym trudnym okresie nasze działania mają na celu nieść niezbędną pomoc. Bądźmy solidarni i pomagajmy sobie wzajemnie – poinformowała Straż Miejska w Bełchatowie.

Seniorzy, którzy potrzebują pomocy przez całą dobę mogą dzwonić na numer telefonu Straży Miejskiej – 986. Pod telefonami dostępni są również bełchatowscy harcerze:

  • Sławomir - całe miasto – tel. 500424928
  • Sebastian - całe miasto – tel. 513956099
  • Julia - całe miasto – tel. 797542327
  • Monika - Okrzei/1 Maja – tel. 531293903
  • Aleksandra - Dolnośląskie/Przytorze – tel. 669358585
  • Wiktor - całe miasto – tel. 794777166
  • Zofia - ul. Lipowa – tel. 694553606
Pomoc udzielana jest bezpłatnie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE