Reklama

Strażacy wezwani do gabinetu ginekologicznego. Do środka musieli wejść w maskach powietrznych

Opublikowano:
Autor:

Strażacy wezwani do gabinetu ginekologicznego. Do środka musieli wejść w maskach powietrznych - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Dwa zastępy straży pożarnej interweniowały na wezwanie personelu bełchatowskiej przychodni przy ul. Marii i Lecha Kaczyński. W gabinecie ginekologicznym doszło do wycieku substancji, której opary wywoływały duszności.

Sytuacja miała miejsce w środę 20 listopada około godziny 17:30. W gabinecie ginekologicznym przychodni przy ul. Kaczyńskich doszło do uszkodzenia naczynia, z którego rozlała się substancja chemiczna. Unoszące się opary sprawiły, że pracownicy zaczęli odczuwać dyskomfort w oddychaniu. Personel natychmiast opuścił pomieszczenie, zamykając drzwi, aby drażniące opary nie rozprzestrzeniały się dalej. W obawie przed potencjalnymi szkodliwymi skutkami, postanowiono wezwać straż pożarną.

Na miejscu błyskawicznie pojawiły się dwa zastępy. Wyposażeni w maski tlenowe strażacy weszli do gabinetu ginekologicznego, w którym doszło do zdarzenia.

- Niebezpieczny płynem okazał się środek do dezynfekcji, który szybko został zneutralizowany. Po interwencji żaden z pracowników placówki nie zgłaszał gorszego samopoczucia, nie było więc konieczności hospitalizacji – mówił Wojciech Maciejewski, rzecznik prasowy PSP.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE