Reklama

Starostwo zachęca - zamieszkaj u Niemca

Opublikowano:
Autor:

Starostwo zachęca - zamieszkaj u Niemca - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Grupa pierwszoklasistów ze szkół średnich podległych starostwu, pojedzie w maju na kilka dni do partnerskiego powiatu w Niemczech. Wyjazd jest darmowy. Są jeszcze wolne miejsca. Szukamy chętnych z „Kochanowskiego”, „Energetyka”, „Ekonomika” i ZSP z Zelowa!

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, prowadzonych przez samorząd powiatu bełchatowskiego, co roku biorą udział w wymianie młodzieży z partnerskim powiatem Berchtesgaden w Niemczech. Już w maju (11-16.05) organizowany jest wyjazd 20-osobowej grupy, która w malowniczej Bawarii spędzi prawie tydzień. Młodzież zamieszka w rodzinach swoich rówieśników, uczniów z Realnej Szkoły w Bad Reichenhall. Będzie to okazja nie tylko do szlifowania języków obcych, przede wszystkim niemieckiego, ale także angielskiego, którym koledzy Bawarczycy także dobrze się posługują.

Dla gości z Polski Niemcy przygotowują ciekawy program z atrakcjami turystycznymi, ekologicznymi i rekreacyjnymi. Na podstawie umowy o współpracy regionów koszty przedsięwzięcia ponoszą powiaty, tj. Berchtesgadener Land oraz samorząd powiatu bełchatowskiego. Dla naszych uczniów udział w wyjeździe jest darmowy. Natomiast w połowie września przyjadą do nas dzieci z Niemiec, i wtedy trzeba będzie - jako rewanż - przyjąć u siebie na cztery noclegi gościa z Bawarii.

Szczegółowych informacji udziela Zespół ds. Promocji w bełchatowskim starostwie, tel. 44 635 86 95, 44 635 86 42.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE