Reklama

Sprzątanie lasu, podchody, ognisko i występy artystów. Projekt EBE już w niedzielę

Opublikowano:
Autor:

Sprzątanie lasu, podchody, ognisko i występy artystów. Projekt EBE już w niedzielę - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia O godzinie 14:00 w niedzielę 29 września rozpocznie się tegoroczna akcja sprzątania świata. W Bełchatowie zaplanowano moc atrakcji. Poza porządkowaniem lasu, uczestnicy będą mogli zabawić się w podchody, ogrzać się przy ognisku i zjeść pieczoną kiełbaskę, a najmłodsi zobaczą przedstawienie pt. „Czarownica Niska Emisja”. Zbiórka przy placu Jednostki Strzeleckiej 1001 „Strzelec.

Sprzątanie świata to ogólnopolska akcja, w ramach której wolontariusze wspólnie sprzątają tereny leśne przy miastach. Od wielu lat bełchatowianie chętnie przyłączają się do inicjatywy, a w tym roku na chętnych czeka jeszcze więcej atrakcji w ramach projektu „EBE – Energia-Bełchatów-Ekologia”.

-Kolejna edycja „Sprzątania świata” połączona będzie ze znaną i lubianą grą terenową w podchody. Uczestnicy z mapkami w ręku przemierzać będą bełchatowski las. Jednym z ważniejszych zadań podczas zabawy będzie zbieranie różnych śmieci, które napotkają na swej drodze. Na akcję zabrać należy wygodne buty i dobry humor, a o resztę, m.in. worki na śmieci i rękawiczki, zatroszczą się już organizatorzy – informują miejscy urzędnicy.

Ochotnicy wyruszą z placu ogniskowego Jednostki Strzeleckiej 1001 o godzinie 14:00. Do godziny 16:00 potrwa sprzątnie lasów połączone z grą w podchody. Później przyjdzie pora na przedstawienie „Czarownica Niska Emisja”, na którym najmłodsi mogą nauczyć się jak lepiej dbać o otaczające nas środowisko. Po wszystkim przyjdzie pora na wspólne biesiadowanie przy ognisku.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE