Reklama

Reklama

Spotkanie z dr Jana Tarczyńskim Dyrektorem Centralnej Biblioteki Wojskowej

Opublikowano: ndz, 26 lis 2017 23:00
Autor:

Spotkanie z dr Jana Tarczyńskim Dyrektorem Centralnej Biblioteki Wojskowej - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Reklama

Społeczna Inicjatywa Patriotyczna „RAZEM” w Bełchatowie serdecznie zaprasza na spotkanie z Panem dr Janem Tarczyńskim – Dyrektorem Centralnej Biblioteki Wojskowej, które odbędzie się w dniu 27 listopada 2017 r. (poniedziałek) o godzinie 18.00 w Oratorium im. Jana Pawła II Parafii Narodzenia NMP w Bełchatowie przy ul. Kościuszki 2.

Jan Tarczyński jest historykiem, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, dyplom doktora nauk historycznych uzyskał na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W latach 1996-2010 był Dyrektorem Biura Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Ryszarda Kaczorowskiego. Od 2013 roku jest Dyrektorem Centralnej Biblioteki Wojskowej w Warszawie. Doktor Tarczyński jest autorem wielu publikacji z zakresu historii polskiej techniki motoryzacyjnej i techniki wojskowej oraz historii polskiej emigracji niepodległościowej po II Wojnie Światowej, a także twórcą dokumentalnych filmów historycznych.

Na spotkaniu Pan dr Jan Tarczyński wygłosi odczyt na temat polskiej emigracji niepodległościowej po II wojnie światowej i dziedzictwa ostatniego Prezydenta II Rzeczypospolitej Ryszarda Kaczorowskiego w aspekcie wojskowym, społecznym, kulturalnym, a także politycznym, połączony z pokazem filmu „Testament Prezydenta…”.

15 września 2009 roku Prezydent Ryszard Kaczorowski odwiedził Bełchatów. W auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Gen. Ludwika Czyżewskiego odebrał tytuł Zasłużony dla Powiatu Bełchatowskiego.

Prezydent zginął 10 kwietnia 2010 roku w katastrofie pod Smoleńskiem wraz z całą delegacją państwową na czele z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim udającą się na obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej.

Według Jana Tarczyńskiego „Pan Prezydent Ryszard Kaczorowski uosabiał majestat II Rzeczypospolitej. Był szczerym patriotą, harcerzem realizującym w praktyce hasło "Wszystko co nasze, Polsce oddamy...", człowiekiem o wielkiej wrażliwości, szalenie ciepłym, o niesłychanym takcie i wielkim sercu. Człowiekiem, który potrafi jednać sobie ludzi głęboką życiową mądrością”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.