Jak już informowaliśmy na łamach naszego portalu, z dniem 31 maja 2025 roku dotychczasowy prezes klubu Wiesław Deryło złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Na stanowisko Prezesa Zarządu KPS Skra Bełchatów S.A. nominowany został dotychczasowy wiceprezes – Michał Bąkiewicz. Stanowisko Wiceprezesa Zarządu nadal pełni Gabriel Tarka. Zarząd KPS Skra Bełchatów S.A. pozostanie dwuosobowy.
Wspólna historia Michała Bąkiewicza i Skry Bełchatów jest długa i pełna sukcesów. Przyjmujący bronił żółto-czarnych barw przez wiele lat. Po raz pierwszy trafił do Skry w sezonie 2003/20204. Następnie przeniósł się do olsztyńskiego AZS-u, by od rozgrywek 2007/2008 powrócić do ekipy z naszego miasta. Zdobywał z nią medale mistrzostw Polski, Ligi Mistrzów i Klubowych Mistrzostw Świata, a także trzy Puchary Polski i Superpuchar Polski. W karierze reprezentacyjnej nowy prezes bełchatowskiego klubu sięgnął w 2006 roku po wicemistrzostwo świata, które było kamieniem milowym dla wielkich sukcesów polskiej siatkówki, a także pierwsze w historii naszego kraju mistrzostwo Europy w 2009 roku, co nie udało się nawet legendarnej ekipie Huberta Jerzego Wagnera.
Po zakończonej karierze sportowej Michał Bąkiewicz rozpoczął pracę trenerską i poprowadził reprezentację Polski kadetów do tytułu mistrzów świata. W 2022 roku Michał Bąkiewicz dołączył do sztabu trenerskiego Skry Bełchatów i pracował z klubem do końca sezonu 2023/2024. Następnie objął stanowisko koordynatora Akademii Skry Bełchatów, by od 10 września 2024 roku otrzymać powołanie do funkcji Wiceprezesa Zarządu ds. sportowych KPS Skra Bełchatów S.A. Teraz przed Michałem Bąkiewiczem duże wyzwanie i nowa wymagająca rola - stanął na czele zarządu bełchatowskiego klubu.
- To dla mnie zaszczyt i dowód zaufania w stosunku do mojej osoby. Serdecznie za nie dziękuję. Skra Bełchatów od wielu lat jest bardzo ważną częścią mojego życia. Dobrze pamiętam piękne chwile i sukcesy klubu, które przeżywaliśmy razem. Te wspomnienia są żywe w mojej głowie i będą podstawą obecnych aspiracji i drogowskazem w procesie odbudowy silnej Skry Bełchatów. Wykonaliśmy dotąd już bardzo dużo wymagającej pracy, która będzie kontynuowana. Dobro klubu jest wartością nadrzędną i to będzie nas prowadziło w dalszych działaniach – powiedział nowy Prezes Zarządu KPS Skra Bełchatów S.A., Michał Bąkiewicz.
Oczekiwania kibiców są niezmienne. Fani Żółto-Czarnych czekają na powrót do lat świetności, podczas których Skra Bełchatów dziewięciokrotnie wywalczyła mistrzowski tytuł i puchary na krajowym podwórku, ale też medal rozgrywek międzynarodowych jak CEV Liga Mistrzów czy FIVB Klubowe Mistrzostwa Świata. Michał Bąkiewicz wydaje się odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu, żeby ten cel zrealizować, ale wiele zależy też od tego, jakimi instrumentami będzie dysponował. Najważniejszy jest oczywiście budżet. Pod tym względem konkurencja mocno odjechała klubowi z naszego miasta w kilku ostatnich latach. Oby to się teraz zmieniło.
Komentarze (0)