PlusLiga: PGE GiEK Skra Bełchatów zaskoczyła ZAKSĘ!

Autor: | Zdjęcie: PGE GiEK Skra Bełchatów via @_SkraBelchatow_ on X.com

PlusLiga: PGE GiEK Skra Bełchatów zaskoczyła ZAKSĘ! - Zdjęcie główne

foto PGE GiEK Skra Bełchatów via @_SkraBelchatow_ on X.com

Sport W niedzielę 14 kwietnia siatkarze PGE GiEK Skry Bełchatów rywalizowali na wyjeździe z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w pierwszym spotkaniu dwumeczu o dziewiąte miejsce w klasyfikacji końcowej sezonu 2023/2024 PlusLigi. Kto po premierowej potyczce jest bliżej osiągnięcia tego celu?

Analitycy firm bukmacherskich zdecydowanego faworyta niedzielnej konfrontacji widzieli w drużynie gospodarzy, której dawali około 75% szans na odniesienie zwycięstwa i dobrze ponad 50% na wygraną za trzy punkty. Warto w tym miejscu przypomnieć, że w dwumeczu o 9. miejsce spotkania są punktowane tak jak w sezonie zasadniczym (3 punkty za 3:0 lub 3:1, 2 punkty za 3:2 i 1 punkt za 2:3). W przypadku remisu punktowego po dwóch meczach rozgrywany będzie tzw. złoty set, który zakończy całą rywalizację.

Premierowa odsłona niedzielnego starcia padła łupem bełchatowian, którzy górowali nad rywalami z Opolszczyzny przede wszystkim w elemencie ataku (22:25). Losy drugiego seta rozstrzygnęły się w końcówce, która była niemal bezbłędna w wykonaniu gospodarzy. Zwłaszcza, Bartosza Bednorza, który blokował, atakował i serwował jak w transie, zdobywając sześć oczek w kluczowej fazie partii (25:18).

W trzeciej część spotkania ponownie do głosu doszli bełchatowianie, którzy ponownie byli skuteczniejsi w ataku i popełniali mniej błędów od kędzierzynian (22:25). Na wyróżnienia za tego seta zasłużył środkowy Mateusz Poręba, który punktował nie tylko atakiem, ale też blokiem i zagrywką.

W czwartym secie bełchatowianie poszli za ciosem, a kluczowe punkty zdobyli Konarski dwukrotnie z pola serwisowego oraz Łomacz i Lemański, którzy popisali się skutecznymi blokami. To wystarczyło, żeby wygrać różnicą sześciu oczek (19:25) i tym samym za komplet punktów w całym spotkaniu.

Zwycięstwo PGE GiEK Skry Bełchatów na Opolszczyźnie w stosunku 3:1 oznacza, że podopieczni Andrei Gardiniego są już tylko dwa sety od zapewnienia sobie dziewiątego miejsca na koniec tegorocznych rozgrywek. Statuetka dla MVP trafiła w ręce Mateusza Poręby.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE GiEK Skra Bełchatów 1:3 (22:25, 25:18, 22:25, 19:25)
ZAKSA: Janusz (2), Kaczmarek (13), Śliwka (8), Bednorz (18), Smith (2), Paszycki (2), Shoji (L) oraz Kluth (5), Citigoi (1), Szymański, Takvam (1)
Skra: Łomacz (2), Konarski (14), Aciobanitei (3), Lipiński (14), Lemański (10), Poręba (12), Diez (L) oraz Derouillon (7), Petkow (2), Kupka (2), W.Nowak

Rewanż decyzją Polskiej Ligi Siatkówki odbędzie się w środę 17 kwietnia o godzinie 15:00, a nie jak wcześniej zapowiadano w niedzielę 21 kwietnia. Więcej na jego temat już w poniedziałek na łamach naszego portalu.