Reklama

Spektakl "Złe miasto" w MCK-u

Opublikowano:
Autor:

Spektakl "Złe miasto" w MCK-u - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na spektakl, pt. „Złe Miasto”, w wyk. teatru Biuro Podróży, który odbędzie się 14 października o godzinie 17:00, w ramach 41. Łódzkich Spotkań Teatralnych. Wstęp wolny.

Teatralna Jesień trwa! W najbliższą niedzielę, na deski sceny MCK wyjdzie jeden z najważniejszych teatrów alternatywnych w Europie – teatr Biuro Podróży, który zaprezentuje pełną uniwersalnych treści opowieść o mieście. Scenariusz „Złego Miasto” nawiązuje do wybranych wydarzeń z okresu rewolucji przemysłowej, które działy się w mieście Łodzi – wówczas przemysłowej potędze kraju.
W warstwie tekstowej wykorzystane zostały fragmenty artykułów Zygmunta Bartkiewicza (wysłannika Kuriera Warszawskiego), które w bardzo sugestywny sposób oddają nastroje społeczne w Łodzi w 1905 roku. Scenografią do spektaklu są metaforyczne animacje, tworzące tło do każdej sceny: fabryka, dom, tramwaj, las.
Gra aktorów wzbogacona jest muzyką wykonywaną na żywo przez dwóch wrocławskich muzyków, Andrzeja Hejne i Marcina Witkowskiego.

Teatr Biuro Podróży – istnieje od 1988 roku. Jego założycielem i reżyserem jest Paweł Szkotak. W ciągu trzydziestu lat poszukiwań artystycznych, teatr wypracował własną metodę pracy nad spektaklem oraz rozpoznawalny styl teatralny. Spektakle teatru zaprezentowane zostały w blisko 50 krajach świata, na sześciu kontynentach (m.in. w Argentynie, Australii, Brazylii, Kolumbii, Kubie, Egipcie, Indiach, Iranie, Izraelu, Jordanii, Korei, Libanie, Meksyku, Palestynie, Singapurze, Taiwanie, USA i w większości krajów europejskich).
Teatr Biuro Podróży był uczestnikiem największych światowych festiwali teatralnych oraz laureatem prestiżowych nagród, m.in. Fringe First Award w 1995 roku (za spektakl „Carmen Funebre”). W uznaniu tego faktu teatr otrzymał wiele nagród oraz wyróżnień, m.in. najbardziej prestiżową – Herald Archangel Award. Nagroda jest wyrazem najwyższego szacunku dla tych, którzy mieli wieloletni, trwały i wartościowy wkład w Festiwale w Edynburgu i dotyczy wszystkich festiwali odbywających się równocześnie w tym mieście w sierpniu. Teatr Biuro Podróży jest pierwszym polskim teatrem, któremu udało się zdobyć Archanioła.

Spektakl realizowany jest w ramach 41. Łódzkich Spotkań Teatralnych.

Więcej na: www.mck.belchatow.pl

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE