Reklama

Reklama

Śmigłowiec LPR lądował na polu w gminie Zelów, bo... nie było dostępnej karetki. Ratownicy walczyli o życie 66-latka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: OSP Zelów

Śmigłowiec LPR lądował na polu w gminie Zelów, bo... nie było dostępnej karetki. Ratownicy walczyli o życie 66-latka - Zdjęcie główne

foto OSP Zelów

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Brak dostępnej karetki spowodował, że do miejscowości Bujny Księże w gminie Zelów skierowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wcześniej na miejsce wezwano też strażaków, którzy na miejscu zabezpieczyli lądowisko. Niestety ratownikom nie udało się uratować 66-letniego mężczyzny.

Reklama

Do zdarzenia doszło w niedziele popołudnie (8 listopada), tuż po godzinie 15 w miejscowości Bujny Księże, . Dyspozytor pogotowia otrzymał informację, że u 66-letniego mężczyzny doszło do zatrzymania akcji serca. Sytuacja stała się jeszcze bardziej dramatyczna, gdy okazała się, że w danej chwili nie ma dostępnej żadnej karetki pogotowia. Postanowiono na miejsce wysłać śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Strażacy z OSP Zelów wykonywali zabeczenia lądowania śmigłowca, który został wysłany, ponieważ nie było dostępnej karetki – poinformował dyżurny Straży Pożarnej w Bełchatowie.

Jak udało się ustalić, ratownicy oraz lekarz przez pół godziny prowadzili resuscytację 66-latka. Niestety bezskutecznie. Mężczyzny nie udało się uratować.

- Ten pan był po zawale i miał problemy z układem krążenia – poinformował dyżurny bełchatowskiej straży.

Jak informują strażacy z OSP Zelów, to już kolejna w tym tygodniu sytuacja, w której zabezpieczali miejsce dla lądowania śmigłowca LPR.

- Przyglądając się wyjazdom do akcji strażaków w województwie łódzkim, zauważalny jest bardzo wysoki wzrost wyjazdów właśnie do zdarzeń typowo przedmedycznych, pomoc pogotowiu – informuje OSP Zelów.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE