Reklama

Śmierć pod kołami passata. Zelowianin za kierownicą

Opublikowano:
Autor:

Śmierć pod kołami passata. Zelowianin za kierownicą - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Wczoraj około godziny 22-ej w Bachorzynie, na odcinku drogi wojewódzkiej nr 484 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego – pod kołami osobówki zginął 44-latek.

Jak wstępnie ustalili policjanci 31-letni mieszkaniec gminy Zelów kierujący volkswagenem passatem, jadąc od Buczku w kierunku Zelowa, potrącił mężczyznę, który poruszał się środkiem drogi. W wyniku poniesionych obrażeń 44-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu. Niestety pieszy nie posiadał na sobie żadnych elementów odblaskowych. Kierowca volkswagena był trzeźwy.

Policja przypomina i apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o noszeniu elementów odblaskowych przez pieszych.

- Pamiętajmy – odblaski ratują nasze życie! Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 – 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe – alarmuje policja.

Warto podkreślić, że obowiązkowe używanie odblasków dotyczy wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Odblaski znacząco poprawiają widoczność pieszego i mogą uratować mu życie.

- Zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Choć przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych na pieszych, rowerzystów i motocyklistów i motorowerzystów na terenie zabudowanym lecz pamiętajmy o tym, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie – dodają mundurowi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE