Reklama

Śmierć na drodze pod Bełchatowem. Nie żyje 51-letni mężczyzna. Policja wskazuje przyczynę tragedii

Opublikowano:
Autor:

Śmierć na drodze pod Bełchatowem. Nie żyje 51-letni mężczyzna. Policja wskazuje przyczynę tragedii - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W niedzielny wieczór miał miejsce tragiczny wypadek. Około godziny 18:00 w Pożdżenicach (gm. Zelów) pieszy znalazł się pod kołami osobówki, poniósł śmierć na miejscu. Prawdopodobną przyczyną była słaba widoczność i brak odblasków.

Policja wraz z prokuraturą pracują nad wyjaśnieniem okoliczności śmiertelnego wypadku, który miał miejsce w niedzielę 27 października w Pożdżenicach. Do tragedii doszło na prostym odcinku drogi. Pieszy, poruszał się środkiem prawego pasa ruchu. Deszczowa pogoda po zmierzchu, ciemna odzież i brak odblasków u potrąconego, to prawdopodobna przyczyna tragedii. Z informacji od policji wynika, że kierowca był trzeźwy.

- Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 22-letni mieszkaniec gminy Zelów, kierujący samochodem marki SAAB, jadąc z Zelowa w kierunku miejscowości Kurów, potrącił mężczyznę, który szedł środkiem prawego pasa jezdni. W wyniku poniesionych obrażeń, mimo czynności reanimacyjnych podjętych na miejscu zdarzenia, 51-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu – czytamy na stronie KPP Bełchatów.

Policjanci apelują do pieszych uczestników drogi o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze oraz o noszeniu elementów odblaskowych.

Funkcjonariusze przypominają – odblaski ratują nasze życie!

  • Po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 20 - 30 metrów. Osobę wyposażoną w elementy odblaskowe widać z odległości 150 metrów. Wielu tragedii dałoby się uniknąć, gdyby ich uczestnicy nosili elementy odblaskowe.
  • Obowiązkowe używanie odblasków dotyczy wszystkich pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Odblaski znacząco poprawiają widoczność pieszego i mogą uratować mu życie. Kierowca o wiele wcześniej zauważy pieszego wyposażonego w kamizelkę lub opaskę odblaskową i będzie miał więcej czasu na reakcję. Pamiętajmy o własnym bezpieczeństwie.
  • Zachęcamy do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Choć przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych na pieszych, rowerzystów i motocyklistów i motorowerzystów na terenie zabudowanym, pamiętajmy o tym, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE