Reklama

Reklama

Skandal w bełchatowskiej podstawówce! Nauczyciele uprawiali seks w klasie. Prokurator sprawdza, czy był przy tym uczeń

Opublikowano: 5 września 2018 13:29
Autor: magjas

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W jednej z bełchatowskich szkół podstawowych doszło do bulwersującej sytuacji - nauczyciele w sali lekcyjnej uprawiali seks podczas, gdy w placówce obecni byli jeszcze uczniowie. Wiemy, że oboje nie są już pracownikami szkoły, ale na tym sprawa się nie kończy, bo zdarzenie bada bełchatowska prokuratura, która nie wyklucza, że świadkiem całej sytuacji mógł być kilkuletni, niepełnosprawny umysłowo uczeń. O skandalicznym incydencie, organy ścigania poinformowali rodzice kilkulatka.

Reklama

Ze względu na wyjątkowo delikatny charakter nie podajemy żadnych szczegółów sprawy - ani nie konkretyzujemy szkoły, ani nie ujawniamy wieku i schorzenia ucznia. Dalece posuniętą ostrożnością wykazuje się też Prokuratura Rejonowa, która w tej chwili bada całe zdarzenie, a prowadzone postępowanie toczy się "w sprawie", a nie przeciwko komukolwiek.

- Sprawa dotyczy dwojga nauczycieli i z uwagi na swój wątek obyczajowy wymaga zachowania przez organy ścigania w tym zakresie daleko posuniętej dyskrecji, zwłaszcza na obecnym etapie postępowania - informuje nas Piotr Grochulski, prokurator z Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie

Do zdarzenia doszło jeszcze w minionym roku szkolnym. Rodzice niepełnosprawnego umysłowo kilkulatka, zauważyli pogorszenie stanu emocjonalnego swojego dziecka. Zaniepokojeni tą sytuacją przypuszczali, że coś niedobrego może dziać się na przykład w szkole, do której chłopiec uczęszcza. Zamontowali więc w jego plecaku urządzenie rejestrujące dźwięk. Szokującym okazało się jedno z zarejestrowanych nagrań. Nie ma wątpliwości - na ścieżce audio nagrane zostały dźwięki aktu seksualnego. Czy uczeń był jego świadkiem, czy tylko pozostawił swój plecak z dyktafonem w sali, w której miała miejsce opisana sytuacja? To jest teraz przedmiotem pracy śledczych.

- Bełchatowska prokuratura prowadzi postępowanie zainicjowane działaniem pełnomocnika rodziców ucznia. Postępowanie, mówiąc najogólniej dotyczy prezentowania treści pornograficznych jednemu z uczniów szkoły. Prowadzimy postępowanie "w sprawie", celem wyjaśnienia wszelkich okoliczności dających podstawy do podjęcia działań związanych, bądź z ewentualnym przedstawieniem zarzutów, bądź też ustaleniem całego przebiegu tego zdarzenia, nie ukrywam bulwersującego - mówi Piotr Grochulski, prokurator z Prokuratury Rejonowej w Bełchatowie

Co do tej pory udało się w tej sprawie ustalić?

- Mamy zabezpieczone nagranie szkolnego monitoringu, mamy również materiały fonograficzne. Ustalono i przesłuchano świadków, tych których w danej sytuacji, a mieliśmy okres wakacyjny, dało się ustalić i przesłuchać. Wystąpiliśmy również o przesłuchanie pokrzywdzonego dziecka. Na chwilę obecną planujemy jeszcze dopuszczenie opinii biegłych z zakresu fonoskopii. Kiedy będą oni mogli wydać opnie? Trudno mi to jednoznacznie określić, bo są to trudne i specjalistyczne badania, niejednokrotnie zajmujące dużo czasu. Na obecnym etapie więcej powiedzieć nie mogę - wyjaśnia prokurator Grochulski

Ze względu na wyjątkowo delikatny charakter podejmowanego tematu, redakcja zdecydowała o wyłączeniu możliwości komentowania artykułu.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.