Reklama

Seria włamań w Bełchatowie. Złodzieje działają według jednego schematu

Opublikowano:
Autor:

Seria włamań w Bełchatowie. Złodzieje działają według jednego schematu - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Policja apeluje do mieszkańców o wzmożoną uwagę – w przeciągu kilku ostatnich dni do bełchatowskiej komendy napływają zgłoszenia o włamaniach do domów jednorodzinnych. Podobnie jak to było na początku roku i teraz łupem złodziei padają tylko i wyłącznie pieniądze i biżuteria.

Sprawcy do domów jednorodzinnych dostają się wyważając łomem drzwi tarasowe. Do kilku włamań w przeciągu ostatniego tygodnia doszło w różnych lokalizacjach, na obrzeżach Bełchatowa.

- Scenariusz włamań był ten sam – wyważone drzwi, ponadto we wszystkich przypadkach do przestępstw doszło w godzinach dopołudniowych, w przedziale między 8.00, a 14.00, czyli wówczas, kiedy przeważanie jesteśmy w pracy – wyjaśnia Ewelina Maciejewska z KPP w Bełchatowie

Trudno jednoznacznie wskazać czy już mamy do czynienia z sytuacją z początku roku, kiedy włamania stały się plagą nie tylko w naszym powiecie, ale także w sąsiednich rejonach. Wówczas włamywacze dokonywali kradzieży przeważnie popołudniami i wczesnym wieczorem. Niemniej jednak policja apeluje o wzmożoną uwagę i przypomina, że warto pamiętać o kilku podstawowych sprawach:

  • zamykajmy okna i drzwi zwłaszcza te z tyłu budynku zawsze kiedy opuszczamy dom – nawet jeśli jest to krótki wyjazd po zakupy
  • nie zapominajmy o zabezpieczeniu drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, poprzez które łatwo można dostać się do domu;
  • zadbajmy o oświetlenie ciemnych obszarów wokół domu oraz garaży wolnostojących,
  • wychodząc z domu pamiętajmy o załączeniu urządzeń alarmowych (jeżeli takie są),
  • nie trzymajmy dużej gotówki w domu,
  • nie trzymajmy w jednym miejscu biżuterii i pieniędzy, warto też poszukać też oryginalnej skrytki (innej niż słoik lub barek);
Policjanci radzą też by sporządzić dokumentację fotograficzną cennych przedmiotów (biżuteria, antyki, cenne obrazy, stare zegarki itp.) - w przypadku kradzieży zwiększy to znacznie szansę ich odzyskania.

Mundurowi są do dyspozycji mieszkańców przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, na komendę watro zadzwonić gdy:

  • zauważymy cokolwiek, co wzbudza nasz niepokój w miejscu zamieszkania,
  • usłyszymy hałasy w mieszkaniu sąsiada, a wiemy, że lokatorów nie ma w domu,
  • zobaczymy nieznajomego, próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiemy, że nie ma go w domu,
  • zauważymy podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej, na ulicy lub na parkingu, szczególnie jeżeli próbują robić zdjęcia domu i okolicy.
Policja apeluje do mieszkańców o obserwowanie i informowanie funkcjonariuszy, nawet anonimowo, o kręcących się, podejrzanie zachowujących się osobach bądź samochodach z obcymi wyróżnikami tablic rejestracyjnych, dzwoniąc do dyżurnego na nr 997 lub 112.


Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE