Reklama

Reklama

Sanepid zbadał jakość ''kranówki'' w Bełchatowie. Jaką wodę pijemy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Sanepid zbadał jakość ''kranówki'' w Bełchatowie. Jaką wodę pijemy?  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Sanepid w Bełchatowie zbadał jakość wody, która leci z kranów w bełchatowskich domach. Co stwierdzono po kontroli?

Reklama

Według zapewnień sanepidu bełchatowska kranówka jest zdrowa i bezpieczna. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bełchatowie między lipcem a grudniem 2020 roku przeanalizowała ponad 30 próbek, które pobrano od spółki Wod-Kan.

- Woda przebadana została zarówno pod kątem jej składu fizykochemicznego, jak i bezpieczeństwa bakteriologicznego – poinformował bełchatowski magistrat.

Miasto zapewnia, że wyniki są jednoznaczne – woda płynąca z kranów spełnia wszystkie wymogi sanitarne, jakie na przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne nakłada polskie prawo oraz dyrektywa unijna. Urząd poinformował też, że jakość wody sprawdzana jest również przez zakładowe laboratorium w Wod-Kanie. W miejskiej spółce regularnie prowadzone są bowiem wewnętrzne kontrole.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy