Reklama

Sanepid w Bełchatowie ostrzega mieszkańców. ''Woda na ogródkach działkowych jest niezdatna do picia''

Opublikowano:
Autor:

Sanepid w Bełchatowie ostrzega mieszkańców. ''Woda na ogródkach działkowych jest niezdatna do picia'' - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Bakterie coli wykryto w próbce wody pobranej z Rodzinnych Ogródków Działkowych „Poziomka” w Bełchatowie. Sanepid ostrzega, że woda nie nadaje się do bezpośredniego spożycia i należy ją przegotować.

Mieszkańcy odwiedzający Rodzinne Ogródki Działkowe "Poziomka" przy ulicy Cegielnianej w najbliższych dniach powinni zachować ostrożność przy korzystaniu wody. Okazuje się, że w pobranych próbkach z wodociągu wykryto bakterie z grupy coli. Sanepid ostrzega, że zanim skorzystamy z wody, powinniśmy ją przynajmniej przez 2 minuty gotować. Spółka Wod-Kan zaznacza jednak, że dopływ wody na ogródki działkowe nie ma połączenia z systemem miejskim - bełchatowska kranówka jest w pełni bezpieczna.

Takie środki ostrożności powinny być zastosowane nie tylko przed bezpośrednim spożyciem, ale także przy myciu owoców i warzyw spożywanych na surowo, myciu zębów i naczyń, a także kąpieli noworodków. Natomiast woda nie wymaga przegotowania do codziennego mycia, prania odzieży czy prac porządkowych. Sanepid poinformował, że ostrzeżenie obowiązuje do 4 września.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE