Reklama

Reklama

Salmonella w filecie z piersi z kurczaka. GIS ostrzega, a sklep wycofuje produkt

Opublikowano: sob, 27 lis 2021 17:14
Autor: | Zdjęcie: GIS

Salmonella w filecie z piersi z kurczaka. GIS ostrzega, a sklep wycofuje produkt - Zdjęcie główne

foto GIS

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed bakteriami salmonelli, które wykryto w filetach z piersi kurczaka. Partia mięsa już została wycofana z sieci dyskontów Biedronka.

Reklama

Jak informuje GIS, w wyniku działań Inspekcji Weterynaryjnej wykryto salmonellę w produkcie „Świeży filet z piersi kurczaka MAP”, o numerze partii: 793921 i terminie przydatności do spożycia: 01.12.2021. Drób można było kupić w Biedronce.

- Mięso drobiowe jest przeznaczone do spożycia po obróbce cieplnej, co minimalizuje ryzyko zakażenia w tym przypadku, jednak ryzyko przeniesienia bakterii z mięsa na inne powierzchnie, niewystarczająca temperatura lub zbyt krótki czas obróbki może prowadzić do zakażenia człowieka i wystąpienia salmonellozy – ostrzega GIS.

Producentem produktu jest Przedsiębiorstwo Drobiarskie DROBEX, które wyprodukowało go dla Jeronimo Martins Polska S.A., właściciela Biedronki.

GIS zaznacza, że wydano decyzję administracyjną zobowiązującą Przedsiębiorstwo Drobiarskie Drobex do wycofania przedmiotowej partii produktu z rynku, jej zablokowania oraz zakazano używania do produkcji innych środków spożywczych lub wprowadzania do obrotu.

- Pisemnie zobowiązano zakład do podjęcia działań w celu określenia przyczyn wystąpienia bakterii Salmonella Enteritidis w tym produkcie, do przeglądu procedur nadzoru nad dostawcami oraz przeglądu procedur mycia i dezynfekcji obszarów produkcyjnych w celu zapobieżenia zanieczyszczeniom krzyżowym produktów – informuje GIS.

Spółka Jeronimo Martins Polska zablokowała sprzedaż produktu i wycofuje go z obrotu. GIS zaleca konsumentom, aby nie spożywać produktów z partii objętej komunikatem, w szczególności bez odpowiedniej obróbki termicznej.

- W przypadku wystąpienia objawów zatrucia pokarmowego po spożyciu wyżej wymienionego produktu, należy skontaktować się z lekarzem – informuje GIS.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (6)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

  ona

  A to samo mięso ważne do 01.12.2021 w LIdl nie podlega wycofaniu? Ta sama firma, ta sama data waznosci, wiec i ta sama data produkcji? Co z tym fantem.

 • 2 miesiące temu | ocena +1 / -0

  jan uljan

  od dawna mowie wam ze sprzedaja zatruta zywnosc glifosat nas zabija ludzie obudzcie sie !!!!!!!!!!!!!!1

 • 2 miesiące temu | ocena +1 / -0

  Joozeff

  Salmonella to najmniejsze z zagrożeń w tej sklepowej chemii :)

 • 2 miesiące temu | ocena +7 / -0

  uuu

  uważajcie wogóle na mięso kupowane w tym sklepie,juz kilka razy zdażyło mi się że data przydatności jeszcze 2-3 dni a mięso do wyrzucenia

  • 2 miesiące temu | ocena +0 / -0

   Zdzich

   W tym.sklepie zmaczy w jakim.konkretnie?

   • 2 miesiące temu | ocena +2 / -0

    uuu

    zdzichu u ciebie iq troche wyższe od kury