Reklama

Rząd ogłosił kolejne "odmrożenia". Ruszą m.in. galerie handlowe, przedszkola i żłobki. Co jeszcze się zmieni?

Opublikowano:
Autor:

Rząd ogłosił kolejne "odmrożenia". Ruszą m.in. galerie handlowe, przedszkola i żłobki. Co jeszcze się zmieni? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Osób zwyciężających walkę z COVID-19 jest już więcej niż nowych przypadków zakażeń. W związku z tym faktem rząd podjął decyzję o redukcji obostrzeń. Te wejdą w życie już po weekendzie, 4 maja. Otwarte zostaną m.in. galerie handlowe, instytucje kultury, przedszkola i żłobki.

To kolejny, poważny krok w powrocie do normalnego działania gospodarki. Po majówce otwarte zostaną instytucje kultury, takie jak biblioteki, muzea czy galerie sztuki . Dotyczy to również hoteli, miejsc noclegowych, a także galerii handlowych. Wszystko to oczywiście przy zachowaniu reżimu sanitarnego, w przypadku centrów handlowych mowa o jednym kliencie na 15 m2. Wciąż obowiązuje też konieczność zasłaniania twarzy. Nie ulega zmianie także nakaz zachowania dystansu społecznego - 2 metrów.

Ponadto, od 4 maja znów dostępne będą usługi rehabilitacyjne, natomiast od 6 maja możliwe będzie otwarcie żłobków i przedszkoli.

- Duże spotkania takie jak wesela czy zjazdy rodzinne nie są rekomendowane. Utrzymujemy zakaz imprez masowych. Patrząc na przykłady z innych krajów wiemy, że takie spotkania grupowe przyczyniały się do rozprzestrzeniania koronawirusa -powiedział minister Łukasz Szumowski

Premier Morawiecki podkreślał jednocześnie, że rząd nawet o centymetr nie luzuje panujących dotąd reguł sanitarnych.

- Z domu wychodzimy do pracy, po zakupy, w sprawach ważnych dla zdrowia - trzymajmy się tych zasad - zaznaczył szef rządu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE