Reklama

Ruszyły zapisy na bezpłatne badania dla dzieci!

Opublikowano:
Autor:

Ruszyły zapisy na bezpłatne badania dla dzieci! - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ponad 130 małych bełchatowian może skorzystać z bezpłatnego USG. Radiolodzy będą badać m.in. tarczycę, węzły chłonne, a w przypadku chłopców także mosznę. Nie potrzebne jest skierowanie, wystarczy się zapisać – zgłoszenia przyjmowane są 6 i 7 grudnia.

Miasto ponownie nawiązało współpracę z Fundacją Ronalda McDonalda. Dzięki temu w najbliższy weekend, 8 i 9 grudnia do Bełchatowa przyjedzie specjalistyczny autobus, gdzie lekarze będą bezpłatnie wykonywać profilaktyczne usg. Radiolodzy sprawdzą narządy wewnętrzne, tarczycę, węzły chłonne, a u chłopców dodatkowo także mosznę.

Aby skorzystać z badania trzeba się zapisać. Zgłoszenia przyjmowane będą 6 i 7 grudnia w godz. 8-15 pod numerem telefonu – 44 733 51 59. Decyduje kolejność zgłoszeń, a wzięcie udziału w badaniu bez rejestracji nie będzie możliwe.

Z usg może skorzystać ponad 130 maluchów, ale część miejsc jest już zajęta. Miasto zapisało na nią maluchy, którym nie udało się skorzystać z badań w ubiegłym roku, a były wpisane na listę rezerwową.

Specjaliści przekonują, że takie badania mogą wykryć różne nieprawidłowości, od niewielkich torbieli na nerkach, wątrobie czy tarczycy, po niebezpieczne zmiany nowotworowe. Dlatego warto z nich skorzystać. USG realizowane jest według standardów medycznych określonych przez Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne i wykonywane przez doświadczonych lekarzy – radiologów.

Każdy rodzic po przeprowadzonym badaniu otrzyma pełną wiedzę na temat wyników badań dziecka, porady na temat zalecanego postępowania oraz książeczkę o roli badań profilaktycznych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE