Reklama

Ruszyły próbne egzaminy - ósmoklasiści i maturzyści przystąpią do testów online

Opublikowano:
Autor:

Ruszyły próbne egzaminy - ósmoklasiści i maturzyści przystąpią do testów online - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rozpoczęły się pierwsze testy ósmoklasistów, przeprowadzane w systemie zdalnym. Chętni uczniowie, zmierzyli się dzisiaj z zadaniami z języka polskiego - jutro czeka na nich matematyka, a następnie języki obce. Przystąpienie do zdalnych egzaminów jest dobrowolne, a ich wyniki nie wpłyną na ocenę końcową.

Uczniowie ostatnich klas, zarówno podstawówek, jak liceów, będą wkrótce mierzyć się z końcowymi testami. Mowa oczywiście o egzaminie ósmoklasisty oraz maturze. Dziś, uczniowie ósmych klas podstawówek, mają okazję by jeszcze raz sprawdzić swoją wiedzę podczas testów próbnych.

Co ciekawe, przystąpienie do egzaminów jest dobrowolne - ma to być decyzja rodziców i samego ucznia.

- Dyrektorzy miejskich szkół nie narzucają obowiązku przystąpienia do testów, ponieważ uczniowie ostatnich klas takie egzaminy mają już za sobą. W niektórych placówkach przeprowadzano je nawet dwukrotnie - informuje magistrat.

Oczywiście, ci z uczniów, którzy chcą jeszcze raz sprawdzić swoją wiedzę, mogą przystąpić do rozwiązania egzaminów. W tym czasie, nie będą musieli brać udziału w zajęciach online.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w Szkole Podstawowej nr 3. Dyrekcja placówki zadecydowała, że w ramach zajęć online, uczniowie przystąpią do przygotowanych przez MEN i CKE testów. W tych dniach nie zaplanowano w szkole innych lekcji.

Przed identycznym wyborem staną za kilka dni uczniowie ostatnich klas z III LO im. Adama Mickiewicza w Bełchatowie. Już 2 kwietnia ruszą bowiem próbne matury, które w "Mickiewiczu", zorganizowano w ten sam sposób, co testy w miejskich podstawówkach.

A jak przystąpić do próbnych egzaminów? Wszelkie niezbędne materiały, jak i same testy pojawią się na stronie Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz portalach komisji okręgowych. Uczeń będzie musiał pobrać przygotowany arkusz i wykonać zadania w wyznaczonym czasie. Kolejny krok, to wysłanie zdjęć z rozwiązaniami do swojego nauczyciela.

- Zasady sprawdzania testów w pierwszej kolejności przekazane zostaną dyrektorom i nauczycielom, a następnie ukażą się na stronie CKE: 8 kwietnia - dla ósmoklasistów, 22 kwietnia - dla maturzystów - informuje Urząd Miasta.

Wyniki zostaną ogłoszone drogą elektroniczną, a wynik nie będzie przekładać się na ocenę z danego przedmiotu - testy mają charakter informacyjny i diagnostyczny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE