Reklama

Ruszyła pierwsza mobilna zbiórka wielkogabarytów. Kiedy możesz pozbyć się dużych śmieci? [HARMONOGRAM]

Opublikowano:
Autor:

Ruszyła pierwsza mobilna zbiórka wielkogabarytów. Kiedy możesz pozbyć się dużych śmieci?  [HARMONOGRAM] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Ruszyła pierwsza z dwóch zaplanowanych na ten rok mobilnych zbiórek odpadów wielkogabarytowych. Zaczyna się dziś i potrwa do 27 kwietnia. Następną okazję, do pozbycia się zalegających przedmiotów, mieszkańcy domów jednorodzinnych będą mieli w połowie października.

W tym roku miasto zaplanowało dwie mobilne zbiórki odpadów dla mieszkańców domków jednorodzinnych. Już dziś, 14 kwietnia na części ulic zbierano zbędne przedmioty – akcja potrwa do 27 kwietnia.

A jakie odpady będą zbierane? Jak informuje magistrat, będą to wszelkiego rodzaju radia, telewizory, monitory czy inny sprzęt AGD/RTV – lodówki, pralki kuchenki czy odkurzacze. Pozbyć możecie się też starych opon (do rozmiaru 1250x400mm), złomu, dywanów, wykładzin czy mebli. Zbierane będą również odpady, podlegające biodegradacji jak powiązane gałęzie czy drewniane listwy.

Pracownicy nie zabiorą za to odpadów poremontowych i budowlanych, jak gruz, płytki, cegły czy kamienie. Na listę odpadów wyłączonych ze zbiórki trzeba dopisać też tekstylia, szkło i duże opakowania z tworzyw sztucznych po substancjach chemicznych (farbach, lakierach czy rozpuszczalnikach). Nie pozbędziemy się też śmieci wyprodukowanych w ramach działalności gospodarczej oraz tych, zawierających azbest czy eternit.

- Objęte zbiórką wielkogabaryty trzeba wystawić wieczorem dnia poprzedniego lub w dniu odbioru, ale najpóźniej do godziny 6 rano. Co ważne, powinny się one znaleźć przed posesją, w tym samym miejscu, w którym zazwyczaj gromadzimy odpady komunalne przed wywozem. Ale jeśli dojazd do domu jest utrudniony, trzeba je ustawić przy utwardzonej drodze dojazdowej – informuje Urząd Miasta w Bełchatowie.

Magistrat przypomina też, że z uwagi na panującą pandemie, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych jest zamknięty.

- Sytuacja taka trwać będzie aż do odwołania. Tym bardziej warto skorzystać z kwietniowej mobilnej zbiórki wielkogabarytów – informują urzędnicy.

Dokładny harmonogram kwietniowej zbiórki znajdziecie pod TYM linkiem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE