Reklama

Rusza sezon na kąpieliskach w powiecie bełchatowskim. Gdzie można pływać, a gdzie dostaniemy mandat?

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Za niespełna tydzień rozpoczynają się wakacje i pełną parą ruszy letni sezon, jego niekwestionowanym elementem jest wypoczynek nad wodą. W naszym powiecie akweny, z których będzie można bezpiecznie korzystać to "Wawrzkowizna" i tzw. szczercowska Wyspa. Kiedy ośrodki inaugurują swoją działalność i na jakich zasadach będzie można z nich korzystać?

Jako pierwsza rusza popularna „Wawrzka” - już w najbliższą sobotę 15 czerwca nastąpi inauguracja sezonu na tamtejszym kąpielisku. Wzorem lat ubiegłych będziemy się pluskać pod czujnym okiem ratowników.

- Ratownicy ze Stowarzyszenia Przyjaciół Pływania będą strzec kąpieliska codziennie w godzinach 10.00 – 18.00. Do dyspozycji naszych gości będzie zjeżdżalnia wodna i szereg atrakcji ośrodka – gokarty, rowery, sprzęt wodny, korty tenisowe i tegoroczna nowość – zewnętrzny park trampolin – mówi Elżbieta Jamróz dyrektor OsiR Wawrzkowizna

Co również ważne, woda na kąpielisku jest przede wszystkim przebadana pod kątem sanitarnym. Badanie w ciągu sezonu zostanie przeprowadzone kilkakrotnie i za każdym razem informację o jakości wody będą podawane do publicznej wiadomości. Sezon kąpielowy w „Wawrzkowiźnie” potrwa do 31 sierpnia, a co zapewne ucieszy amatorów ośrodka, podobnie jak w roku ubiegłym będzie można skorzystać z darmowej podwózki. Miejski Zakład Komunikacji uruchomi kursy do "Wawrzkowizny". Jak powiedział nam Ireneusz Owczarek prezes spółki, trwają ostatnie uzgodnienia i dopinanie szczegółów, ale kursowanie jest przesądzone.

Drugim miejscem, które organizuje wodny sezon jest Szczerców. Niewielkie kąpielisko na tamtejszej Wyspie ruszyło 3 lata temu i jest popularnym i lubianym miejscem wypoczynku dla całych rodzin. Niestety jest jeden mankament – tam ratownicy (a co za tym idzie legalne pływanie), są dostępni tylko w weekendy. Ten akwen jest bowiem w "miejscem okazjonalnie wykorzystywanym do kąpieli". W praktyce oznacza to, że zgodnie z przepisami prawa takie zbiorniki wodne mogą funkcjonować tylko przez 30 dni w roku. Zdecydowano więc, że ten miesiąc będzie rozbity na wszystkie wakacyjne weekendy od piątku do niedzieli.

Jak informują nas pracownicy z Urzędu Gminy Szczerców, z kąpieli będzie można skorzystać już od piątku 28 czerwca, a ostatni weekend to ten przypadający 30 i 31 sierpnia.

- W każdą wakacyjny piątek, sobotę i niedzielę w godzinach od 10.00 do 18.00 zbiornik na szczercowskiej wyspie będzie monitorowany przez dwóch ratowników. Ważne dla bezpieczeństwa są również względy sanitarne - woda jest przebadana przez bełchatowski sanepid i będzie sprawdzana również w lipcu i sierpniu – informują pracownicy Urzędu Gminy w Szczercowie.

Poza dziesięcioma wakacyjnymi weekendami nad wodą w Szczercowie nie będzie ratowników, a to oznacza, że kąpiel w tamtejszym zbiorniku jest zabroniona. Jeśli na pluskaniu w wodzie zostaniemy przyłapani przez policję musimy się liczyć nawet 250-złotowym mandatem. A miejsc, które są lubiane przez mieszkańców i wykorzystywane do wodnych zabaw jest w naszym powiecie więcej. Te najpopularniejsze, ale jednak nielegalne kąpieliska to między innymi podzelowskie "Patyki" czy Słok.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE