Reklama

Rusza drugie kąpielisko w naszym powiecie... Niestety nie wszyscy będą zachwyceni

Opublikowano:
Autor:

Rusza drugie kąpielisko w naszym powiecie... Niestety nie wszyscy będą zachwyceni - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Rusza kolejne kąpielisko w powiecie bełchatowskim, choć na wstępnie zaznaczamy, że fani wody mogą czuć lekki niedosyt, bowiem zbiornik na popularnej szczercowskiej wyspie będzie strzeżony tylko w wakacyjne weekendy.

W ubiegłym roku kąpielisko w Szczercowie zadebiutowało. Miejsce okazało się świetną alternatywą na spędzanie wolnego czasu, szczególnie w upalne dni. Wówczas przez 7 dni w tygodniu kąpielisko było monitorowane przez ratowników.

W tym roku nad szczercowskim zbiornikiem będą obowiązywać nieco odmienne zasady, a wszystko za sprawą zmiany w klasyfikacji, szczercowskie kąpielisko zmieniło się w "miejsce okazjonalnie wykorzystywane do kąpieli". W praktyce oznacza to, że zgodnie z przepisami prawa takie zbiorniki wodne mogą funkcjonować tylko przez 30 dni w roku. Zdecydowano więc, że ten miesiąc będzie rozbity na wszystkie wakacyjne weekendy.

Jak informują nas pracownicy z Urzędu Gminy Szczerców, z kąpieli będzie można skorzystać już od najbliższej soboty 23 czerwca, a ostatni weekend to ten przypadający 25 i 26 sierpnia. W każdą wakacyjną sobotę i niedzielę w godzinach od 10.00 do 18.00 zbiornik na szczercowskiej wyspie będzie monitorowany przez dwóch ratowników. Ważne dla bezpieczeństwa są również względy sanitarne - woda jest przebadana przez bełchatowski sanepid i będzie sprawdzana również w lipcu i sierpniu.

Poza dziesięcioma wakacyjnymi weekendami nad wodą w Szczercowie nie będzie ratowników, a to oznacza, że kąpiel w tamtejszym zbiorniku jest zabroniona. Jeśli na pluskaniu w wodzie zostaniemy przyłapani przez policję musimy się liczyć nawet 250-złotowym mandatem. Możemy też stracić o wiele więcej - zdrowie, a nawet życie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE