Reklama

Rusza budowa gazociągu w Grocholicach. W planach są kolejne ulice w Bełchatowie [FOTO]

Opublikowano: pon, 5 paź 2020 13:48
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia W Grocholicach rozpoczyna się budowa gazociągu. Do sieci podłączone zostaną w sumie cztery ulice, a łączna długość położonych rur gazowych to ponad 9 kilometrów. Łódzki oddział Polskiej Spółki Gazownictwa planuje również inwestycję w osiedlu Politanice. Na których ulicach wykonane zostaną przyłączenia?

Rozpoczynają się prace przy budowie gazociągu w Grocholicach. W ubiegłym tygodniu przywiezione zostały już elementy rurociągu, który zostanie wkopany pod ziemię, a zgodnie z zapowiedziami wykonawcy, dziś powinny rozpocząć się już roboty. Jak informuje miasto, najpierw pracownicy pojawią się na ulicy Powstańców Śląskich. Później przeniosą się na ulice: Obrońców Gór Borowskich, 11 Listopada i ks. Teodora Kwarto. Roboty prowadzone będą w kilku etapach – wykopy, ułożenie rur oraz ich zakopanie, a na koniec odtworzenie terenu. Inwestycja powinna zakończyć się w pierwszej połowie 2021 roku.

- W trakcie prowadzenia prac wykonawca nie przewiduje większych utrudnień w ruchu. Wykopy mają być bowiem prowadzone w chodnikach i zieleńcach, natomiast ulice mogą być rozkopane jedynie punktowo. Niemniej kierowcy jeżdżący w tej okolicy proszeni są o zachowanie ostrożności – informuje magistrat.

Okazuje się, że nowy gazociąg powstanie również w innej części Bełchatowa, a mianowicie w osiedlu Politanice. Do sieci gazowej mają zostać podłączone domostwa, które zgłosiły taką chęć. Prace planowane są m.in. na ulicach Czyżewskiego, Głuchowskiego, Jutrzenki, Wiosennej, Zimowej, Grzybowej, Podleśnej oraz Przedwiośnie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE