Reklama

Rondo turbinowe zamiast skrzyżowania. Czy prace nad inwestycją zakorkują Bełchatów? [VIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Rondo turbinowe zamiast skrzyżowania. Czy prace nad inwestycją zakorkują Bełchatów? [VIDEO] - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Samorządy miasta i powiatu przygotowują się do kolejnej dużej drogowej inwestycji w Bełchatowie. Jeszcze w tym roku mają rozpocząć się prace na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego, Al. ks. Kard. S. Wyszyńskiego i Armii Krajowej. To cieszące się wątpliwą popularnością pod kątem liczby wypadków skrzyżowanie, zostanie przebudowane na rondo i to takie jakiego w Bełchatowie jeszcze nie ma – turbinowe.

Szacowany koszt inwestycji oscyluje w kwocie bliskiej 5 milionów złotych. Samorządy miasta i powiatu postanowiły samodzielnie sfinansować budowę ronda, oba już zapisały w swoich budżetach na 2018 rok ten wydatek.

Skrzyżowanie ulic Wojska Polskiego, Al. ks. Kard. S. Wyszyńskiego i Armii Krajowej jest jednym z najbardziej obciążonych ruchem w Bełchatowie. To od niego prowadzi droga do kopalni, elektrowni i stref przemysłowych. Oprócz dużego ruchu samochodów osobowych, przejeżdża przez nie każdego dnia wiele ciężarówek i autobusów wiozących pracowników.

- Na tym skrzyżowaniu odnotowujemy każdego roku kilka wypadków i kilkanaście kolizji drogowych wynikających przede wszystkim z niedostosowania się kierujących do sygnalizacji świetlnej i nieudzielenia pierwszeństwa przejazdu – mówi komisarz Marcin Kucner, naczelnik wydziału ruchu drogowego bełchatowskiej Komendy Powiatowej Policji. - Ten odcinek drogi skupia na sobie największe natężenie ruchu z racji dojazdu pojazdów do zagłębia przemysłowego, dlatego wybudowanie w tym miejscu ronda sprawi, że będzie bezpieczniej.

Poniżej materiał video, z dzisiejszego krótkiego briefingu prasowego z Waldemarem Wyczachowskim, starostą powiatu bełchatowskiego i Marcinem Kucnerem, naczelnikiem wydziału ruchu drogowego KPP w Bełchatowie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE