Reklama

Punkt bełchatowskiego MOPS-u zlikwidowany. Sprawdź, gdzie można złożyć wniosek o 500+ i inne świadczenia

Opublikowano:
Autor:

Punkt bełchatowskiego MOPS-u zlikwidowany. Sprawdź, gdzie można złożyć wniosek o 500+ i inne świadczenia - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy, którzy jeszcze nie złożyli wniosku w formie papierowej o dofinansowanie 500+ mogą to zrobić jedynie w głównej siedzibie MOPS-u, ponieważ z dniem dzisiejszym punkt działający przy ul. Faustyny Kowalskiej przestaje istnieć.

Coraz mniejsza frekwencja petentów w siedzibie MOPS-u mieszczącej się w budynku spółki Wod. - Kan przy ul. Faustyny Kowalskiej była powodem podjęcia decyzji o zamknięciu placówki. Od dzisiaj, wnioski w formie tradycyjnej o dofinansowanie 500+ można składać jedynie w głównej siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy u. Dąbrowskiego 2.

Na zainteresowanych pobraniem i złożeniem wniosków na 500+, dobry start oraz inne świadczenia rodzinne, a także te z funduszu alimentacyjnego pracownicy MOPS-u czekają w poniedziałek, środę, czwartek i piątek w godzinach 8–15, natomiast we wtorek w godzinach 8–17.

Wnioski do wydruku można też pobrać ze strony internetowej MOPS-u. Wypełnione dokumenty możemy albo przynieś na Dąbrowskiego 2, albo wysłać pocztą na adres MOPS-u. Cały czas przyjmowane są również wnioski elektroniczne. W tym przypadku trzeba skorzystać z portalu Emp@tia, PUE ZUS bądź bankowości elektronicznej.

Nie ma ustalonego terminu do którego należy składać wnioski, jednakże rodzice, którzy złożą go do końca września, otrzymają wyrównanie świadczenia za lipiec i sierpień. Jeśli wniosek będzie złożony później, wypłacanie 500+ zacznie się dopiero od tego miesiąca – bez wyrównania od lipca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE