Reklama

Przegląd filmów konkursowych O!PLA

Opublikowano:
Autor:

Przegląd filmów konkursowych O!PLA - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia

Zapraszamy na przegląd filmów konkursowych, pn. „Teraz Dzieci Mają Głos!”, w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Polskiej Animacji O!PLA 2018. Konkursowe filmy będzie można obejrzeć w kinie KULTURA, w dniach 14-15 oraz 28-29 kwietnia br.

Nie od wczoraj wiadomo, że tytuł Królowej Polskiej Kinematografii należy się Animacji. Żadna inna technika filmowa nie przyniosła tak wielu zaszczytów polskiej kulturze, jak właśnie Ona. I to właśnie Jej poświęcony jest coroczny Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA, który w dniach 14-15.04 oraz 28-29.04 odwiedzi Bełchatów!
Podczas przeglądu w kinie KULTURA, zostaną zaprezentowane filmy z dwóch kategorii konkursu, pn. „Teraz Dzieci Mają Głos!”, skierowanego do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych. Po seansie, widzowie wybiorą najlepszą ich zdaniem produkcję.

Program:

14-15.04 | Program 1
13:00 | O!PLA – KATEGORIA PRZEDSZKOLNA (do 5. roku życia) – 4 filmy
14:00 | O!PLA – KATEGORIA WCZESNOSZKOLNA (+6 lat) – 7 filmów

28-29.04 | Program 2
13:00 | O!PLA – KATEGORIA PRZEDSZKOLNA (do 5. roku życia) – 5 filmów
14:00 | O!PLA – KATEGORIA WCZESNOSZKOLNA (+6 lat) – 8 filmów


O!PLA:
Odbywający się od 2013 roku OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL POLSKIEJ ANIMACJI “O!PLA” („O!PLA oznacza: „O! Polska Animacja”), jest przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem, a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących – promocją, w kraju i za granicą jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki.
Celem O!PLA jest docieranie ze sztuką animacji nie tylko do dużych, ale przede wszystkim, do mniejszych ośrodków w kraju, zaś poprzez projekcje dla widzów w różnym wieku, prelekcje, spotkania z twórcami oraz warsztaty animacji, mieć znaczący charakter edukacyjny.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE