Reklama

Reklama

Protestują w obronie podstawówki. ''To zamach na naszą szkołę. Dostaliśmy obuchem w głowę!'' [FOTO]

Opublikowano: śr, 12 lut 2020 12:16
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Mieszkańcy Bujen Szlacheckich zorganizowali pikietę w Zelowie, podczas której protestowali przeciwko likwidacji części klas w szkole podstawowej na terenie ich miejscowości. Rodzice sprzeciwiają się przenoszeniu starszych dzieci do placówki w Łobudziach. Jak swój pomysł tłumaczą władze gminy Zelów?

Reklama

„Naszą szkołę i dzieci traktujecie jak śmieci” czy też „Nie sztuką jest szkołę zamknąć, sztuką jest ją uratować” - transparenty takiej treści przywieźli do Zelowa mieszkańcy Bujen Szlacheckich, którzy głośno sprzeciwiają się likwidacji części klas w miejscowej szkole podstawowej. Przypomnijmy, że Rada Miejska w Zelowie podjęła uchwałę, zgodnie z którą Szkoła Podstawowa w Bujnach Szlacheckich stanie się filią podstawówki w Łobudzicach. Od nowego roku szkolnego w tej placówce pozostaną tylko dzieci z klas 1-3. Natomiast uczniowie z klas 4-8 będą dojeżdżać do szkoły w Łobudzicach.

- Poczuliśmy się, jakbyśmy dostali obuchem w łeb, bo nagle dowiedzieliśmy się, że jest taki zamach na naszą szkołę – mówi Magdalena Biegańska, przewodnicząca rady rodziców Szkoły Podstawowej w Bujnach Szlacheckich. - Nie zgadzamy się na takie rozwiązanie, bo dla nas jest to zamknięcie szkoły w białych rękawiczkach.

Tłumaczy, że rodzice nie zdecydują się na taki krok, aby np. rodzeństwo puścić do dwóch różnych szkół. Dlatego wraz ze starszymi uczniami ze szkoły w Bujnach odejdzie wielu młodszych uczniów.

- Rodzice nie będą rozdzielać dzieci, aby jeździć na wywiadówki do dwóch różnych szkół. Mnie to nie cieszy, jak dziecko będzie wracać o godzinie 16 ze świetlicy w szkole w Łobudzicach. Naprawdę tutaj chodzi o dobro dziecka? – mówi Magdalena Biegańska, która zauważa, że to właśnie do szkoły w Bujnach chodzi więcej dzieci, bo około setki. Jak dodaje, do placówki w Łobudzicach uczęszcza ok. 70 osób.

- Dlaczego szkoła większa ma zasilać mniejszą placówkę – pyta przewodnicząca rady rodziców. - Niech tamta szkoła działa, ale my chcemy naszą w takiej formie, jak jest obecnie. Dzieci są zadowolone, rodzice także. To jest ostatnie centrum życia społecznego w naszej wsi. Jak nie będzie tej szkoły, to nie ma kontaktów między mieszkańcami. Na tym nam też bardzo zależy.

Pikietujący rodzice domagają się, aby burmistrz gminy Zelów, raz jeszcze sprawie się przyjrzał i usiadł do dialogu z mieszkańcami. Do urzędu trafiła kolejna petycja.

- Chcemy, aby ktoś rzetelnie i obiektywnie ocenił naszą szkołę. Jeśli ktoś mówi nam, że nie chcemy się dogadać i jednocześnie nie przedstawia żadnej alternatywy, to gdzie tu mowa o jakimś kompromisie? – pytają rodzice dzieci ze szkoły w Bujnach Szlacheckich.

Czarny scenariusz likwidacji szkoły przeraża też starszych mieszkańców.

- To jest sytuacja nie do pomyślenia. Do szkoły chodzi już piąte pokolenie mieszkańców Bujen i jest nam bardzo przykro. Szkoła ma piękną historię. My nie chcemy nic innego, jak tylko się dogadać. Mówienie o przyczynach ekonomicznych naprawdę nie ma przełożenia na faktyczne dane i liczby – mówi Małgorzata Majda, sołtys w Bujnach Szlacheckich.

Jak do całej sprawy odnoszą się władze gminy Zelów? Burmistrz Tomasz Jachymek decyzję tłumaczy wzrastającymi drastycznie kosztami utrzymania szkół i coraz mniejszą liczbą dzieci, co wymusza „konieczność wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu oświaty”. Jak informuje Urząd Miejski w Zelowie, roczny koszt utrzymania szkoły w Bujnach Szlacheckich wynosi średnio na rok ponad półtora miliona złotych, co powoduje, że gmina ze swojego budżetu musi dołożyć każdego roku do jej funkcjonowania około 800 tys. zł.

- Dzięki przekształceniu szkoły w filię uda się te pieniądze przeznaczyć na inwestycje w gminie, oczywiście również w poprawę warunków nauki dzieci w pozostałych szkołach gminnych. Nie ma racjonalnych przesłanek do odkładania w czasie tej decyzji, mimo iż nie jest ona łatwa ani przyjemna i na pewno nie przynosi mi popularności. Dochody własne gminy z roku na rok są co raz niższe, subwencja oświatowa nie rośnie, a wręcz maleje, co wymusza racjonalizowanie wydatków w wielu dziedzinach – mówi Tomasz Jachymek, burmistrz Zelowa.

Jak przyznaje, ze zrozumieniem przyjmuje niezadowolenie części rodziców, ale jednocześnie zapewnia, że warunki nauki dla dzieci w klasach IV-VIII w Szkole Podstawowej w Łobudzicach „nie ulegną pogorszeniu, a nawet będą lepsze, ponieważ szkoła w Bujnach klasy ma mniejsze, a korytarze są wąskie”.

- Przy pełnym systemie ośmiu klas brakowało jednej sali lekcyjnej, gabinetu dyrektora i pomieszczenia na gabinet pielęgniarki. Na dodatkową dziesiątą salę lekcyjną został zaadoptowany pokój nauczycielski, a dyrektor szkoły pracował w bibliotece – mówi Tomasz Jachymek. - Warunki w szkole w Łobudzicach są bardzo dobre, szkoła jest bezpieczna, objęta monitoringiem wizyjnym. Budynek jest zadbany, sukcesywnie remontowany, docieplony, posiada dobrze wyposażoną bazę dydaktyczną, pracownie tematyczne, pełnowymiarową salę gimnastyczną, boisko trawiaste z bieżnią, boisko do koszykówki, pracownię komputerową, bibliotekę, gabinet pielęgniarki szkolnej.

Urząd Miejski w Zelowie zapewnia, że nauka nadal będzie się odbywać w systemie jednozmianowym. Gmina zapewni też bezpłatny dowóz wszystkim uczniom z klas IV-VIII odbywającym dotychczas naukę w Bujnach, a dzieci korzystające z dowozu oczekujące na autobus szkolny będą miały możliwość korzystania z zajęć w świetlicy szkolnej, której praca będzie dostosowana do godzin dowozu uczniów.

- Należy również zaznaczyć, że obie szkoły dzieli mała odległość – jedynie 3 kilometry, więc dowóz nie zajmie dużo czasu. Nauczyciele ze szkoły w Bujnach nie stracą pracy, znajdą zatrudnienie w szkole w Łobudzicach oraz innych gminnych placówkach oświatowych – przekonuje burmistrz Jachymek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (195)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +6 / -6

  Zofia

  "Aktyw bujnowski " to przerost ambicji.Rządy grupy towarzyskiej się skończyły?

 • 2 lata temu | ocena +13 / -13

  Mieszkaniec

  Chcialem napisac, że przewodniczący Rady bardzo sprawnie prowadzi obrady dużo lepiej niż poprzednia przewodnicząca. Dopuszcza do głosu wszystkich radnych,a nie tak ja było przedtem w kadencji 2014_ 2018.Głos mogli zabierać wybrani radni, broń Boże z opozycji.

  • 2 lata temu | ocena +9 / -9

   Gosc

   Jestem tego samego zdania

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Rada Siulmierzycka

  Bujny niech się bujają TYLKO Sulmierzyce wszystko zagarniemy do Pajęczna. To my Suklmierzyce budowaliśmy KWB ELB nie Kleszczowskie burki.

 • 2 lata temu | ocena +5 / -5

  Xxxx

  Za to teraz Łobudzice dostają wszystko od władzy gminy i radnych, znajdą się pieniądze na plac zabaw do szkoły, który ponoć jest i szkoła jest suuuuper wyposażona, nie podoba się błazeria w osp też będą pieniądze. Więc gdzie te oszczędności w gminie!! Ludzie zajmijcie się swoim podwórkiem. Widać Ci co piszą mają życie!

  • 2 lata temu | ocena +11 / -11

   Ja

   A co to jest,,błazeria,,? A poza tym szkoła byłaby jeszcze bardziej suuuuuper wyposażona, gdyby część rzeczy nie została wywieziona na życzenie organu prowadzącego do szkoły w Bujnach.

  • 2 lata temu | ocena +5 / -5

   ????

   A skąd takie informacje, ze dostają? A wiem, z autopsji????

 • 2 lata temu | ocena +17 / -17

  Mieszkaniec

  Żal tej przewodniczącej Rady Rodziców i jej przybocznych koleżanek.Kobieta chce zaistnieć i została wykorzystana do roli krzykaczki.przygotowywała się do tej roli długo , najbardziej w ostatnich latach.

 • 2 lata temu | ocena +21 / -21

  Zosia

  Szkoda,że w kadencji 2010- 2018 nie było takiej zachęty żeby sprawdzać jak wydawane są nasze pieniądze.A było co sprawdzać. Niewygodni Radni nie byli dopuszczani do głosu.jak zabrali głos to byli wysmiani. Bardzo łatwo było inwestować w Bujny, a teraz mówi się, że szkoła tak wyposażona, nawet polityka kadrowa była sterowana przez grupę mieszkańców... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +10 / -10

   Zleow

   Teraz radni są dopuszczani do głosu ale nie chcą go zabrać bo nie wiedzą o co chodzi i po co tam siedzą!

 • 2 lata temu | ocena +7 / -7

  Pieniądze przeznaczyć na inne Straże i Szkoły

  Uważam, że nie stać nas na utrzymywanie pracowników gospodarczych w STRAŻY OSP Zelów. Jako jedyna Gmina w województwie Łódzkim przeznaczamy na ten cel środki z budżetu, które moglibyśmy przeznaczyć na szkołę w Łobudzicach i Bujnach.

  • 2 lata temu | ocena +26 / -26

   :)

   Z tego co wiem to w OSP Bujny rownież jest zatrudniony konserwator, który za swoją pracę bierze ekwiwalent, więc zamiast robić porządek na czyimś podwórku może warto zacząć od swojego ? Może zamiast kupować gruchota do jednostki można by te pieniądze przeznaczyć na tą waszą ukochaną szkołę ? Bo po co Wam samochód skoro OSP Łobudzice dojeżdzają szyb... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +20 / -20

   Opozycja dla opozycji

   Nie wypisuj głupot bo mają płacone też konserwatorzy sprzętu np w gminie Szczerców czy Bełchatów A nawet w Ruścu na etacie są kierowcy.. Także jak nie wiesz to się nie mądruj na forum publicznym florku z Bujen.

  • 2 lata temu | ocena +20 / -20

   Leszek

   Z całym szacunkiem ale atak na jednostkę, która jest podstawową jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej zabezpieczającą nasza gminę jest chyba słabym argumentem. Równie dobrze można się zastanowić na to czy zasadne jest między innymi utrzymywanie jednostki osp bujny? Żeby było jasne nie jestem za jednym czy drugim rozwiązaniem.

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  kij w mrowisko

  Szanowni Państwo Przecież macie swoich przedstawicieli w Radzie Gminy. Zacznijcie ich rozliczać, co zrobili dla Waszej społeczności. Zacznijcie interesować się jak wydawane są Wasze pieniądze z podatków. Gmina jak i rząd nie ma własnych pieniędzy, to są pieniądze podatników. Zacznijcie interesować się jak podejmuje się decyzje podczas sesji Rady G... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +12 / -12

   analityk

   Racja. Wyborcy glosowali na młodych wierząc, że nie są w nic zamieszani, czyste umysły, będą mądrze podejmować decyzje...a tu taka sprawa... Rada bez wiedzy.. co przykazane to robią.. "klika" powstała w kilka miesięcy... boję się myśleć co będzie dalej... Przecież mieszkańcy tych Bujen też płacą podatki i jedyną rzeczą jaką mają od Gminy jest właśn... Rozwiń

   • 2 lata temu | ocena +8 / -8

    Mieszkaniec

    Nie przesadzałbym z tymi stwierdzeniami, ze głosowano na młodych żeby coś zmienić. Głosowano na szyld partyjny, niestety i naszą gminę dosięgnęła choroba partiokracji. Proszę popatrzeć na tą radę i jej przewodniczącego. Przecież nóż w kieszeni się otwiera. Tak słabej i niekompetentnej rady ta gmina jeszcze nie miała. Przewodniczący nie umie prowadz... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +29 / -29

  człowiek z liściem na głowie

  Przekształcić i koniec. Rodzice sami zweryfikują czy im na szkole zależy. 5 osób podburza i nakręca resztę pod egidą niedoszłej i niespełnionej burmistrz i posłanki. Wspierają ją krzykacze ze straży, którym się źródełko poniekąd skończyło. Tak się towarzystwo w Bujnach rozbujało, że myśleli, że już będzie tak zawsze. Niestety, karnawał w Bujnach ... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Robert co ma sporego ;-) Dla pań

  Na wsi szkoly sa ch .... warte. Ktore dziecko ma wazniejszego tate lub mame lepiej sie uczy a wychodza kwiatki jak idzie dalej liceum lub tech

 • 2 lata temu | ocena +13 / -13

  zainteresowana

  Rodzice są za dziećmi więc spójrzmy jakbyśmy my się czuli na ich miejscu.

 • 2 lata temu | ocena +20 / -20

  Zelowianin

  Pikieta Bujen to demonstracja KOD. Jedna wielka polityka.Szkoła jest tak wspaniale wyposażona,bo pieniądze strumieniem płynęły z budżetu właśnie tam.Inne szkoły się nie liczyły,a wręcz niektórym specjalnie rzucano klody pod nogi żeby je ośmieszyć i mówic o nieudolności. Tak tez było w Zelowie.powymieniano dyrektorów na swoich: szkoła nr 4,ZSO , ... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +10 / -10

   Zelow

   Demonstracja KODu to dobre. Hahaha Tak jest to niebyli mieszkańcy Bujen to przyjezdni Pucka gwizali.haha

   • 2 lata temu | ocena +7 / -7

    Zelow

    A jak autobusem przyjechali to się zgadza napewno z Kodu są. Hahahahahaha

 • 2 lata temu | ocena +20 / -20

  Mama

  Największy problem mają tam mamuśki, które praca się nie pokaly! Jakby poszły do pracy to nie miałyby czasu na marsze, protesty i siedzenie na fejsie. Tylko takie tam widać! Ale stać w kolejce po darmowa żywność to mają czas! A i jeszcze wystawać pod szkołą i siać ploty, to ich ulubione zajęcie!! ŻENADA! Państwo je utrzymuje i jeszcze nie zadowolon... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

   Zainteresowana

   ????????????????ty tez na bezrobociu siedzisz i na fb czas spędzasz ,masz czas na komentarze

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   Kaja

   Nie jestem ani z jednej ani z drugiej miejscowości , rozumie każda stronę walczącą o swoje ale jeżeli matka wypowiada się, że ktoś kto walczy nazywać ograniczonym to przepraszam gdzie tu ograniczenie skoro robią wszystko żeby ich zobaczyć i wysłuchać a już to czy ktoś pracuje czy nie to pokazuje zawistny naród nasz. Prosze spojrzeć.... i co bez ska... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   Spokojna

   Kim ten nasz Burmistrz się otoczył? Prostactwo, chamstwo, brak szacunku. Tu chodzi o szkołę a nie prywatne opinie czy też wyrażanie niechęci do konkretnych osób. Nie musimy się lubić, ale szacunek to postawa człowieczeństwa. Opamiętajcie się! Jeśli jesteście pewni swego po co tyle jadu?

   • 2 lata temu | ocena +9 / -9

    Zły

    Nie czyń drugiemu co Tobie nie miłe! Jak Wy szydziliacie, wysmiewaliscie innych, bo mieliście władzę, to było ok,?! Al jak rolę się odwróciły to wielki płacz i lament! Osoba szanującą, przynajmniej tak pisze, innych ludzi określa innych, prostakami i chamami! O czym mowa, brak słów i szkoda nerw!

  • 2 lata temu | ocena +5 / -5

   Kasia

   Żałosne jest to, że ocenia Pani te kobiety bezpodstawnie. Zapewne o Pani również mógłby ktoś powiedzieć, że Pani nie pracuje tylko pisze takie bzdury. A Naprawdę, żałosne!

   • 2 lata temu | ocena +9 / -9

    Mama

    Piszę bo wiem! Gdybym nie znała sytuacji tych Pań, nie ośmieliłabym się pisać takich rzeczy. Ale znam doskonale sytuacje i motywy, którymi kierują się. I nadal twierdzę że, mają przerost formy nad treścią!

 • 2 lata temu | ocena +17 / -17

  A

  Ja do szkoły miałam 8 kilometrów. Zimy były straszne. Tata nas odprowadzał. To byly czasy. A religia byla w kosciele w salce małej...

  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

   Józek

   A dzieci modlily sie , zeby ksiadz ich nie dotKal na hostiiii

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   Historyk

   Za króla Ćwieka....

 • 2 lata temu | ocena +5 / -5

  Artur

  nauka nadal będzie się odbywać w systemie jednozmianowym. Gmina zapewni też bezpłatny dowóz wszystkim uczniom z klas IV-VIII odbywającym dotychczas naukę w Bujnach, a dzieci korzystające z dowozu oczekujące na autobus szkolny będą miały możliwość korzystania z zajęć w świetlicy szkolnej, której praca będzie dostosowana do godzin dowozu uczniów.

 • 2 lata temu | ocena +4 / -4

  Gość

  Pan za to płaci, pani płaci, społeczeństwo za to płaci.....

 • 2 lata temu | ocena +10 / -10

  Gryzon

  Panie Krzysztofie niech się pan zajmie pracą, bo chyba w zakresie obowiązków nie zapisali panu obrony burmistrza na forach. Nie za to panu płacimy!

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Logika

  Tak, najlepiej wszystko dla wszystkich ZA DARMO. Dowóz za darmo, jedzenie w szkole za darmo, podręczniki za darmo, zajęcia dodatkowe za darmo.... Ciekawe na co idą środki z 500 plus, skoro każdy żąda dopłat, umorzeń, zwolnień i bezpłatnych usług. Wszysc bardzo biedni i bezradni i bez pracy i bez pomocy. Państwo niedługo będzie musiało WSZYSTKO zape... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +13 / -13

  Zelow

  A kiedy burmistrz zajmie sie wandalami którzy szpecą mury w Zelowie ?

  • 3 miesiące temu | ocena +0 / -0

   Joe

   A kiedy porządek z parkiem Traugutta. Jest tam melina i ulubione miejsce lokalnych pijaczków. Wstyd panowie (celowo z z małej) wstyd!

  • 2 lata temu | ocena +11 / -11

   Lol

   Oni są z Widzewa a to jego zaplecze to jak ma się nimi zająć?

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  ?

  Mam pytanie , czy będzie zapewniony bus dla dzieci jeżeli wszystkie będą chciały chodzić do szkoły w Zelowie?

  • 2 lata temu | ocena +23 / -23

   ?!

   A Zelów to wasz okręg? raczej nie. A prywatnie to możecie nawet do Rzeszowa sobie dzieci wozić a plecak w osobnym aucie....bez urazy. Pozdrawiam

   • 2 lata temu | ocena +5 / -5

    Zelow

    Do Rzeszowa by był transport z rodzinką Kuchcinskiego samoltem co będzie na pusto latał żonke na zakupy tylko trasportował

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  logika

  Czy ktoś wie, że w szkole w Bujnach Szlacheckich gmina wydaje najmniej w przeliczeniu na ucznia, zaraz po szkole w Wygiełzowie? Wszystkie pozostałe szkoły są droższe w utrzymaniu dla gminy.

  • 2 lata temu | ocena +15 / -15

   Gosc

   Wydawała dokąd chodziły tam dzieci z Łobudzic, w obecnym roku bilans już nie będzie taki korzystny dla Bujen

   • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    ?

    Znaczy się otrzyma więcej w przeliczeniu na ucznia?

 • 2 lata temu | ocena +12 / -12

  wyborca

  Celem nie są więc oszczędności, tylko ratowanie szkoły, której brakuje uczniów, poprzez likwidację konkurencyjnej szkoły z terenu w którym jest najniższy odsetek wyborców obecnej władzy, nie analizując jednak sprawy szerzej poprzez ustalenie przyczyn zjawiska w kontekście całego terenu gminy.

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  ABSOLWENTKA GIMNAZJUM

  A ja chodziłam do gimnazjum w przedmiotowych Łobudzicach i szczerze mówiąc dramat, atmosfera fatalna ciągłe narzekania nauczycieli że to że tamto wszystko było źle. Całe szczęście że temat tej szkoły już mnie nie dotyczy.

  • 2 lata temu | ocena +14 / -14

   Absolwentka Gimnazjum2

   Dziwne, bo ja również chodziłam tam do gimnazjum i wspomnienia mam zupełnie inne. Do tej pory kiedy jestem w Łobudzicach to wchodzę do szkoły bo lubię tych nauczycieli i pracowników

   • 2 lata temu | ocena +7 / -7

    Echo

    To chyba dawno nie byłaś, bo furtka zamknięta na klucz. Ludzie przestańcie już kłamać o tych Łobudzicach!

 • 2 lata temu | ocena +10 / -10

  Marlena W.

  Jestem dumną mieszkanką Zelowa! Ja się nie wstydzę Zelowa. Brawo pan Jachymek Tomasz skuteczny samorządowiec i dobry fachowiec!

  • 2 lata temu | ocena +11 / -11

   Wyborca

   Hahahaha. W czym taki skuteczny? Proszę przedstawić jedną załatwioną sprawę przez burmistrza! Ale tak od A do Z. Burmistrz rządzi ponad rok i nie dzieje się w gminie nic!!!

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  Hary z tybetu

  Ach Zelowskie jakie cudne gdzie jest taki drugi kraj ... Tu przezyjesz chwile cudne tu przezyjesz zycia raj ;)

 • 2 lata temu | ocena +11 / -11

  Myślmy logicznie.

  Z ekonomicznego punktu widzenia najbardziej korzystne byłoby zlikwidowanie najsłabszej szkoły w Zelowie, do której obecnie chodzą dzieci z okolic Łobudzic.

  • 2 lata temu | ocena +17 / -17

   Gosc

   A z praktycznego? Proszę porównać warunki i metry powierzchni użytkowej. Rok istnienia SP w Bujnach w pełnej strukturze z dziećmi z Łobudzic pokazał, ze ta szkoła nie jest w stanie pomieścić wszystkich uczniów. Czyli jest to tez zapewne ekonomiczny punkt widzenia, bo utrzymanie SP w Bujnach wiązałoby się z dodatkowymi kosztami związanymi z rozbudow... Rozwiń

   • 2 lata temu | ocena +7 / -7

    logika

    Szkoła w Bujnach Szlacheckich ma stabilną liczbę uczniów od kilkudziesięciu lat i nie słychać, żeby ktoś się przed nią bronił, z wyjątkiem mieszkańców Łobudzic w której jest ich szkoła, ale do której nie chcą chodzić dzieci z okolic i wybierają szkoły zelowskie.

   • 2 lata temu | ocena +7 / -7

    Ta szkoła i tak będzie upadać na korzyść Zelowa

    Likwidacja szkoły w Łobudzicach nie spowodowałaby przejęcia uczniów przez szkołę w Bujnach Szlacheckich, ponieważ części bliżej byłoby do Zelowa.

 • 2 lata temu | ocena +13 / -13

  Fgy

  Rozumiemy i popieramy działania pana burmistrza. Przecież roczny koszt utrzymania szkoły w Bujnach Szlacheckich wynosi średnio na rok ponad półtora miliona złotych, co powoduje, że gmina ze swojego budżetu musi dołożyć każdego roku do jej funkcjonowania około 800 tys. zł.... Kwoty dają do myślenia!

  • 2 lata temu | ocena +10 / -10

   logika

   Czy ktoś wie, że w szkole w Bujnach Szlacheckich gmina wydaje najmniej w przeliczeniu na ucznia, zaraz po szkole w Wygiełzowie? Wszystkie pozostałe szkoły są droższe w utrzymaniu dla gminy.

  • 2 lata temu | ocena +7 / -7

   Basia

   Jasne, szczególnie że do szkoły w Łobudzicach w obecnym roku szkolnym dokłada tę samą kwotę. i w następnym prognozuje dołożyć nie mniej, a może więc. Brawo

  • 2 lata temu | ocena +15 / -15

   Olo

   Wszystko to jest pokłosiem reformy edukacji przeprowadzonej przez pis. Czy to tak trudno zrozumieć?

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  Zelowianin

  Dlaczego nikt nie zada pytania „burmistrzowi” w którym miejscu znajdzie oszczędności po przekształceniu szkoły w filię skoro: - budynek trzeba dalej utrzymać, ogrzać, itd.; - wszyscy nauczyciele mają znaleźć zatrudnienie w gminie; - dzieci z Bujen trzeba będzie dowozić do innych szkół. Gdzie te oszczędności? Wiem, że „burmistrz” z wykształcen... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +12 / -12

   Gosc

   Przypomnę jak poprzednia burmistrz huczała: jeden oddział kosztuje gminę 100 tys rocznie, wiec rachunek prosty, przy proponowanym rozwiązaniu, zamiast 10 klas robi się 5 czyli 500 tys zostaje w kasie gminy. A jeszcze transport, ale to są dużo niższe kwoty;)

   • 2 lata temu | ocena +5 / -5

    Ad vocem do gosc

    Co Ty piszesz. Widać, że myślenie nie jest twoją mocną stroną... Po pierwsze żeby zaszła taka oszczędność o której piszesz trzeba by zaprzestać utrzymywania budynku w bujnych. Po drugie trzeba by zwolnić nauczycieli, którzy teraz uczą w Bujnach. Jeśli to się nie dzieje to nie ma żadnych podkreślam żadnych oszczędności. Jednyna zmiana jest fakt, iż... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +19 / -19

  Przecznia

  Burmistrz musi patrzeć na dobro CAŁEJ gminy. Ja go popieram. Dzieci coraz mniej a szkół za dużo. W tamtym rejonie aż 3 - w Bujnach, Łobudzicach i Kociszewie. O kolejnych 3 w Zelowie nie wspomnę... Kto ma za to płacić? A subwencja coraz mniejsza. W końcu nic w gminie nie pchniemy do przodu bo wszystko na szkoły pójdzie.

  • 2 lata temu | ocena +5 / -5

   osadzony

   Brawo. Zamknąć wszystkie szkoły. Wybudować strzelnicę, a jeszcze lepiej jakiś Areszt.

  • 2 lata temu | ocena +15 / -15

   ANIA

   Burmistrz musi patrzeć na dobro CAŁEJ gminy a nie tylko na dobro radnej z Łobudzic. tyle w temacie.

   • 2 lata temu | ocena +12 / -12

    Gosc 44

    No tak, jak wcześniej patrzyli na dobro innej radnej to było ok

   • 2 lata temu | ocena +19 / -19

    Sam

    Najlepiej jakby patrzył wyłącznie na dobro Bujen, prawda?. Tam się do tego w poprzedniej kadencji przyzwyczaili i teraz trudno im się pogodzić że zmianami. Żal ściska, że nie ma się już takich wpływów w Radzie Miasta?

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  Monika

  Tak się przyglądam tym wpisom i nie mogę zrozumieć jednego skoro tylu rodziców zarówno z miejscowości położonych niedaleko samych Łobudzic jak i teraz z Bujen nie chce by ich dzieci chodziły do szkoły w Łobudzicach to chyba jakiś faktycznie problem jest z tą szkołą w Łobudzicach. Coś musi być na rzeczy ale widocznie o tym się nie chce mówić głośn... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +7 / -7

   Megi

   Problem głównie polityczny, tak to wygląda, jakieś zaszłości, nieustanna chęć zemsty przez ludzi przemawia. Nikt nie słucha osób rozsądnie myślących. Skąd w ludziach tyle "jadu"? Nie szuka się dobrych rozwiązań. Próba oszczędności na dzieciach- to takie słabe. Zemsta, zawiść, tu zabrać- swoim dać... skłócić wszystkich jeszcze bardziej..ot i tyle..

  • 2 lata temu | ocena +20 / -20

   Obserwator

   Rodzice nie chcą, ale ja słyszałem, ze dzieci te co są w Bujnach chcą (te w starszych klasach)tylko rodzice im nie pozwalają, więc może tutaj należy szukać przyczyn tego konfliktu;) Pozdrawiam!

   • 2 lata temu | ocena +9 / -9

    plotkarz

    A ja słyszałem... a gdzie? od kogo? a może się przyśniło? a ja słyszałem, że niektóre w szkole w Łobudzicach są bo ich szantażowano... (te młodsze...)

 • 2 lata temu | ocena +21 / -21

  P

  Jakoś jak było jeszcze gimnazjum nikomu to nie przeszkadzało że niektóre dzieci idą do lobudzic. Ze rodzeństwa są oddzielone. To nie ma być dobro dziecka tylko po prostu tutaj załącza się duże lenistwo rodziców. Bo brak chęci by jeździć na wywiadówki do dwóch oddzielnych miejscowości to serio bardzo duże lenistwo

  • 2 lata temu | ocena +11 / -11

   wacek

   Reformując mówiono jasno o tym by dać dzieciom możliwość nauki w jednej szkole od pierwszej do ósmej klasy. I o to chodzi. Był inny system, nikt nie narzekał. a skoro reformę wprowadzono, należałoby kasę na to wyłożyć

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  Kocierzew

  Brawo dla burmistrza za rozważane decyzje. W kierowaniu gminą trzeba podejmować niepopularne działania ale rozsądne i dobre dla całej społeczności. Jesteśmy z Panem!

 • 2 lata temu | ocena +15 / -15

  Paweł P.

  Ludzie, czym zawiniły wam te dzieci, że ciągle upolityczniacie ten spór. Rodzicu czy nie wolałbyś, aby twoje dziecko chodziło do mniej liczebnej klasy, gdzie nauczyciel miał by szansę przekazać swoją wiedzę wszystkim uczniom. Opowiem wam własna historię od klasy 1 -3 jeden z lepszych, mała klasa, wiejska szkoła, ośmioro uczniów, marzenia o karierze... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +10 / -10

  Aleksiej

  Naprawdę podziwiam dyskusję na forum, każdej ze stron. Jestem mega zaskoczony że można tak kulturalnie. Czytając fora bełchatowskich tematów to żenada, nie da się czasem, tyle prostactwa. Więc brawo Gmina Zelów!!!

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  geo

  Z ekonomicznego punktu widzenia, burmistrz podjął słuszną niepopularną decyzję. Jednak zarządzanie gminą to nie tylko ekonomia, dlatego rodzicom Bujen jeżeli bardzo zależy na szkole powinni zawiązać stowarzyszenie i przejąć prowadzenie szkoły publicznej od gminy. Wówczas organ prowadzący szkołę miał by możliwość zatrudniania nauczycieli nie na Kar... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +9 / -9

   logika

   Podjąłby słuszną, gdyby zlikwidował najsłabszą szkołę zelowską - jedną z trzech.

  • 2 lata temu | ocena +2 / -2

   Zelowianka

   Dokładnie. Podobne było że szkoła w Meleni, gmina Buczek, ale rodzice z Bujen oczywiście nie wyedukowani ????

   • 2 lata temu | ocena +5 / -5

    wieśniaczka

    Pani taka wyedukowana, że ho, ho. Może jakaś polonistka ze szkoły w Łobudzicach Pani błędy zaznaczy.

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Absolwent szkoły w Bujnach Szlacheckich

  Dzieci z 3 miejscowości tj. Pukawicy, Sromutki i Maurycowa są dowożone do miejskiej szkoły w Zelowie, choć najbliżej mają do Łobudzic. Rodzice tych dzieci walczą żeby ich dzieci nie trafiły do szkoły łobudzickiej. Dlaczego te dzieci nie są w szkole Łobudzickiej, a zamiast tego niszczy się lepszą szkołę, żeby przejąć uczniów i ratować szk... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +7 / -7

   A

   Nie mieszajcie w spory pomiedzy Łobudzicami a Bujnami kolejnych wiosek, bo to już przesada.

  • 2 lata temu | ocena +9 / -9

   Rodzic

   Ludzie z Bujen chwytają się wszystkiego żeby ocalić swoją szkołę. Może zlikwidować wszystkie miejskie szkoły i dowozić dzieci z Miasta do Bujen zeby zostawić szkołę.

  • 2 lata temu | ocena +16 / -16

   1 sylwia

   A ja tam bym chętnie zapisała dziecko, oczywiste jest ze wyższy poziom. Do sp2 nigdy, ewentualnie sp4. No bo bujny nie oszukujmy się warunki, poziom... Niestety nie ma porównania do lobudzic.

   • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    Ania

    Tak. Szczególnie Poziom. Niedościgniony, ha ha ha

  • 2 lata temu | ocena +17 / -17

   Zatroskany

   O ciekawe, a od kiedy walczą, bo dopiero od zeszłego roku można dzieci zapisywać do SP w Łobudzicach, wcześniej, jak wszyscy wiedzą było tam gimnazjum i rodzice dzieci z tych miejscowości nie mieli nic przeciwko temu, żeby swoje pociechy posyłać do tej szkoły.

   • 2 lata temu | ocena +6 / -6

    Zatroskany

    Przepraszam, dzieci z Maurycowa chodziły do Zelowa, bo tam maja jednak bliżej. I czemu Pan stwierdził, ze szkoła w Bujnach jest lepsza?

 • 2 lata temu | ocena +11 / -11

  Emeryt

  Burmistrz Jachymek to prawy człowiek, wspaniały samorządowiec. Dajcie mu spokój, dajcie mu realizować plan poprawy gminy Zelów żeby była pierwszą gminą w rankingu w powiecie! On musi podejmować także niepopularne decyzje, które kilku osobom się nie podobają. Albo będzie dobrym dla wszystkich albo gmina nie poszybuje ku wygranej.

 • 2 lata temu | ocena +20 / -20

  Gość 1

  Panie Burmistrzu, popieramy calym sercem Pana decyzje! To co wyczyniaja mieszkancy Bujen przechodzi juz ludzkie pojecie!

 • 2 lata temu | ocena +6 / -6

  Kali

  Płotem za burmistrzem

 • 2 lata temu | ocena +20 / -20

  Ela

  Szacunek dla Burmistrza .

 • 2 lata temu | ocena +23 / -23

  Obserwator

  Przysłowia są mądrością narodów!! ,"KTO MIECZEM WOJUJE OD MIECZA GINIE"

  • 2 lata temu | ocena +9 / -9

   Ja

   I jeszcze ,,Kto pod kim dołki kopie....,,

 • 2 lata temu | ocena +25 / -25

  Murem za szkola

  A w poprzedniej kadencji PSL Zelowski chciał zlikwidować szkole w lobudzicach. I to było ok działanie?

  • 2 lata temu | ocena +25 / -25

   Ania

   Jak zobaczyłam ten strajk to kupa wariata nic więcej. Szkoda dzieci szkoda burmistrz na sesji też wspominał że to rodzice i nauczyciele wmawiają dzieciom że szkoła będzie zamknięta. Smutne to jest że daliście się zmanipulować pani First. Co to za rodzice... Popieram burmistrza bardzo dobra decyzja!!!

 • 2 lata temu | ocena +22 / -22

  Murem za szkołą

  Kaczyński obiecywał zachowanie wiejskich szkół i pomoc rodzinom mieszkających na wsi. Teraz radni z zelowskiego PiSu chcą likwidować szkołę i utrudniać życie rodzicom którzy mieszkają w okolicznych wsiach....Żenada

  • 2 lata temu | ocena +9 / -9

   Szkoła za murem

   PSL potrafił się wszędzie wkręcić i nie ma pomysłu na pomoc. PSL nie chciał likwidować? PSL nie likwidował? Kiedy to najwięcej nauczycieli straciło pracę? Może Władek pomoże?

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  Yxz

  Witajcie. Okazuje wielkie współczucie dla rodziców oraz mieszkańców że względu na likwidację... Jestem mieszkańcem lobudzice i w nie tak dawno sami tego doświadczyliśmy. To jest przykre bo te 2 szkoły istnieją od wielu lat. Szkoda że ten temat dzieli teraz mieszkańców. Widać to po komentarzach.. Pozdrawiam

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Delfin

  Stowarzyszenie Grupa Rozwoju i Działania Gminy Zelów popiera wszelkie działania Pana Burmistrza! Wczoraj na Walnym Zebraniu jednogłośnie poparliśmy uchwałę w sprawie wyrażanie poparcia Dla Burmistrza.

 • 2 lata temu | ocena +7 / -7

  Ania

  Zlikwidowac i tyle.. Nie beda wynosic soczkow, mleka i jedzenia.. Dzieci niech znaja ksztalcenie w miescie i zycie, ktore tam sie toczy, a nie zakalmuczenie :)

 • 2 lata temu | ocena +23 / -23

  Alina

  Jako mieszkanka Bujen jestem przeciwko zmianie. Jednak dziękuję panu Burmistrzowi za to, że spotyka sie z nami, że nie unika konfrontacji, że przedstawia argumenty, że zawsze można z nim porozmawiać na ten temat. Nie znam drugiego takiego otwartego na potrzeby mieszkańców włodarza. Jesteśmy Panu wdzięczni za to, że jest pan normalnym czlowiekiem sł... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +18 / -18

   Marjan Stawski

   Nasz wójt to na zwolnienie uciekł jak szkołę zmieniał. A Tomasz Jachimek stawia czoła. Gratuluję wam burmistrza takiego dobrego

 • 2 lata temu | ocena +8 / -8

  Tfuj wuj

  Tak się kończy zaczadzenie PiSem.

 • 2 lata temu | ocena +26 / -26

  Ostoja

  Panie Burmistrzu, pan się nie boi! Cała gmina Zelów za Panem stoi!

  • 2 lata temu | ocena +17 / -17

   Stefan.

   Oj nie cała tylko pisiory!!!

 • 2 lata temu | ocena +24 / -24

  Ght

  Aż 13 radnych głosowało za przekształceniem szkoły w Bujnach....

 • 2 lata temu | ocena +5 / -5

  Obynie

  Dogadać się z proboszczem i otwierać katolicką szkołę.

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   biskup

   W Łobudzicach mają układy. Dobra rada

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   Sam zaprowadź dziecko księdzu

   Miło, jak kościelny coś napisze, bo robi wrażenie, że niepiśmieny.

 • 2 lata temu | ocena +17 / -17

  Sonar

  O! I się zaczęło, pieski ujadają. A First swoje robi i dopiero będzie zdziwko

 • 2 lata temu | ocena +10 / -10

  Fiesta

  Kończy się pisowski karnawał.

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  Ola.

  Szkoda, że nikt nie mówi głośno o tym jak przy wcześniejszej propozycji przekształcenia szkół to właśnie RODZICE Z ŁOBUDZIC protestowali by tego nie robić. Wtedy nikt nie uważał tego za żałosne i śmieszne! Naprawdę przykro, że widzi się tylko jedną stronę medalu. A ponoć żyjemy w rozwiniętym kulturalnie kraju i społeczeństwie. Niestety w przypadku ... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +27 / -27

   Gosc

   A czy ludzie z Łobudzic chodzili po ulicach i krzyczeli, nie zauważyłem żeby kogoś obrażali, przeżywali. Zauważyłem natomiast, ze inni wieszali na nich psy i obrażali, zwłaszcza p. radny Stempin, on ma chyba jakaś obsesje na punkcie tej miejscowości, bo o ile ludzi z Bujen jestem w stanie zrozumieć, ze walczą i sięgają po różne środki, to ten człow... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +6 / -6

   Echo

   Może przypomnisz jaki poziom kultury prezentowali niektórzy mieszkańcy łobudzic

   • 2 lata temu | ocena +16 / -16

    Gosc

    Ja nie pamietam, żeby zachowywali się niekulturalnie, ale jeśli coś przeoczyłem, to proszę mi przypomnieć.

   • 2 lata temu | ocena +9 / -9

    Ola.

    Nie twierdzę, że mieszkańcy Łobudzic nie są kulturani czy wykazują się brakiem kultury. Nie twierdzę tego. Nie będę wypominać z nazwiska kto co robił. Miałam na myśli osoby, które komentują tutaj i oceniają ludzi, twierdząc jak niżej napisano "są to mamusie, które się nudzą" itp., nie znając tych osób. To jest wykaz niskiej kultury w moim mniemaniu... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +22 / -22

  Marcin

  Bujny wdaly się w politykę ,aktyw bujnowski jest sfrustrowany ,że nawet radni z ziemi zelowskiej się od nich odsuneli. Wykorzystują rodziców do manifestacji ,a później zapomną. KARIERĘ ROBIĄ NA PLECACH RODZICÓW.A PANI radna nie protestowała z mieszkańcami ,bo nie wie czy PIS nie ułoży się kiedy z PSL,szkoda zniszczyć swoją KARIERĘ polityczną.

 • 2 lata temu | ocena +14 / -14

  Mistrz

  Ależ przyboczni burmistrza się wkurzyli. Brawo dla społeczności szkoły w Bujnach. Jesteście skuteczni bo poziom komentarzy zaczyna sięgać dna

 • 2 lata temu | ocena +19 / -19

  Mieszkaniec

  Murem za Burmistrzem!!!!!

 • 2 lata temu | ocena +6 / -6

  racja.

  Ale problem ! Zakładać szkoły katolickie przy parafiach, wypiąć się na szkoły świeckie, burmistrzów, prezydentów i bezradnych.

 • 2 lata temu | ocena +21 / -21

  RPL

  A "Dobra Zmiana" P.Zalewska w szkolnictwie i edukacji teraz siedzi w PUE za 60 tys. miesięcznie i ma was w jelicie grubym. Głosujcie dalej na pis i Dudę będzie wam się dobrze działo w nocy stało w dzień wisiało.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  heheh ból du....py wielkich oświeconych

  Nie trzeba było nieroby śpiewać "kumbaja" na strajkach a tak poza tym gonić lewactwo :)

 • 2 lata temu | ocena +28 / -28

  Mieszkaniec

  Pikietowal sztab wyborczy p.First.Nie wyszły im rządy ,a tak było blisko. JUŻ DZIELILI SKÓRĘ NA NIEDŹWIEDZIU.REALIZOWALI SWOJE ZAMIARY PRZE OSIEM LAT.DOBRZE IM SZŁO.DZIWNE ,ŻE NAWET PRZYJACIELE_ RADNI z ZIEMI ZELOWSKIEJ Są za reformą. BRAWO BURMISTRZ.

 • 2 lata temu | ocena +27 / -27

  Wyborca

  Na 15 radnych ma rada całą. ZA było 13. Przeciw 2. Nawet radni pani First byli Za więc o czym tu mowa. Jest pan młody i miałem obawy ale RADZI SOBIE PAN SUPER. Brawo Burmistrz

  • 2 lata temu | ocena +14 / -14

   Mazur

   Pani Basi wystarczy tylko powiedzieć że ładnie wygląda i już jest po drugiej stronie a były policjant zdradził nie pierwszy raz i pewnie nie ostatni

 • 2 lata temu | ocena +23 / -23

  Atos

  Bujny robią politykę a nie walczą o szkole. Panie Burmistrzu jesteśmy z Panem. Brawo za odwagę

 • 2 lata temu | ocena +9 / -9

  ola

  Czy to KOD?? A gdzie radna jak jej zależy tak na szkole?? Teraz jest w KOD

  • 2 lata temu | ocena +24 / -24

   Obserwator

   No właśnie gdzie pomysłodawczyni całego zamieszania, wystawiła ludzi a sama gdzie? No raczej nie w pracy;)

   • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    jeden z nich

    Pomysłodawcy byli na miejscu.

 • 2 lata temu | ocena +13 / -13

  Fan

  Przyłbice i kaptury

 • 2 lata temu | ocena +26 / -26

  Zelowianin

  PSL w Gminie Zelów na czele z First nic ze szkołami i siatka szkół nic nie zrobiły. Przepraszam ZAOGNILY SYTUACJE przez dwie swoje nieudolne kadencję.

 • 2 lata temu | ocena +1 / -1

  Mariusz

  https://regiony.rp.pl/finanse/20887-rzad-dociska-samorzady-do-budzetowej-sciany

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

   Obserwatorka

   Zaciskają pasa na 500+ a swoją drogą racjonalne ile jest uczniów w Bujnach?

   • 2 lata temu | ocena +1 / -1

    krytycyzm

    Więcej niż w Łobudzicach i pewnie więcej niż w Kociszewie. ;)

 • 2 lata temu | ocena +23 / -23

  Koło z Bujen

  Jaki wstyd. Burmistrz myśli racjonalnie a Ci który przegrali wybory wyszli na ulice. Sztab wyborczy pani First.

 • 2 lata temu | ocena +14 / -14

  Julian

  Zaistniała sytuacja jest wynikiem pisowskiej deformy oświaty. Pisowski Burmistrz wraz z RM mają problem jak połknąć tę żabę i wszystko spychają na dzieci. Brawo rodzice z Bujen za walkę o dobro swoich dzieci, a dla Rady Miejskiej i Burmistrza ŻÓŁTA KARTKA od mieszkańców.

  • 2 lata temu | ocena +20 / -20

   Zelowiak

   Już gdzieś czytałem o tej „połkniętej żabie”... a przypomniało mi się, to poprzednia burmistrz p. Świerczynska użyła takiego sformułowania???? Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia i spokoju.

   • 2 lata temu | ocena +12 / -12

    Obserwator

    Ha ha, ja tez pamietam takie komentarze byłej burmistrz, te o żabie.

 • 2 lata temu | ocena +18 / -18

  Emerytka

  Takie czasy, że samorządy muszą racjonalnie patrzeć na oświatę, która stanowi często większość ich budżetu. Zobaczycie jak wkrótce inne gminy zaczną reformować szkoły. W Zelowie przynajmniej robią to z głową i bez strat dla dzieci i nauczycieli.

 • 2 lata temu | ocena +24 / -24

  Jacek

  Na tym proteście mieszkańcy którzy mają nadmiar czasu ,mamusie które się nudzą,młodzi emeryci co nie wiedzą jak zagospodarować wolny czas a także ich znajomi którzy potrafią krzyczeć.Panie Burmistrzu jesteśmy z Panem.

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   Obserwatorka

   No właśnie, byki hodowac!!! To nie będą się nudzić :D

 • 2 lata temu | ocena +23 / -23

  Zelów

  Murem za burmistrzem! Mieszkańcy gminy Zelów

 • 2 lata temu | ocena +13 / -13

  Ciekawy

  Na pikiete ci ludzie zostali przywiezieni i odwiezieni autobusem. Przypadek!

  • 2 lata temu | ocena +3 / -3

   Obserwatorka

   Nie sądzę ????

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  Kelly

  Brawo Burmistrz Jachymek! Wreszcie włodarz na miarę naszej gminy!

 • 2 lata temu | ocena +17 / -17

  Bujny

  Na pikiecie osoby na emeryturze, mieszkańcy innych miejscowości, osoby bezdzietne... Co mają wspólnego ze szkołą w Bujnach?

  • 2 lata temu | ocena +8 / -8

   Marianna

   Może tu chodzić o ich wnuki,prawnuki,kogoś z bliskiej rodziny,mają prawo być obecni ....

 • 2 lata temu | ocena +26 / -26

  Ewa

  Pani Firsy w latach 2010_2018 podporządkowala sobie Radę a nawet Burmistrza.Przy swoich ogromnych wpływach środki pieniężne z budżetu gmina przeznaczala na Bujny, drogi asfaltowe nawe w polach i łąkach, wyposażenie straży czu szkoły.Od Przewodniczącej rady zależał podzial budżetu. Pomijane były niewygodne szkoły a może niewygodni dyrektorzy tych sz... Rozwiń

 • 2 lata temu | ocena +2 / -2

  XD

  Poseł Janowska ich uratuje ;-)

 • 2 lata temu | ocena +31 / -31

  Były uczeń

  Jak mnie śmieszą zachowania mieszkańców Bujen. Rok temu również była propozycja przeniesienia części klas z Bujen do Łobudzic, ale wtedy to Łobudzice miały być filią. Wtedy to był świetny pomysł, a teraz, w identycznej sytuacji to niby wielka tragedia. Tak samo tragedią jest, że dzieci będą musiały dojeżdżać trzy kilometry do szkoły. Bądźmy poważni... Rozwiń

  • 2 lata temu | ocena +1 / -1

   Zainteresowana

   Dobrze ze pamiętacie jakie były propozycje w tamtym roku szkoda tylko ze niepamietacie jak wtedy Łobudzice szalały to działa w dwie strony spór rozkręcony przez nieudacznika burmistrza którybobiecał ŁOBUDZICOM ze niezlikwiduje tej szkoły i teraz po trupach bez skrupuł i oczywiscie obiektywnej oceny chce dotrzymac słowa pozdrawiam wsxystkich zainter... Rozwiń

   • 2 lata temu | ocena +2 / -2

    Obserwator

    A jak szalały, proszę mi przypomnieć, bo nie pamiętam?

  • 2 lata temu | ocena +18 / -18

   Gosc

   Pani First gdyby została burmistrzem to pewno by wybudowała w Bujnach szkole średnia i o to się rozchodzi.

   • 2 lata temu | ocena +19 / -19

    gienek

    Nie wybudowałaby od podstaw. Na bazie istniejącej szkoły i w jej warunkach lokalowych powołałaby Zespół Szkół podstawówka + szkoła średnia:0. A z czasem to może i jakaś uczelnia?...XDDD

 • 2 lata temu | ocena +16 / -16

  mich

  nie ma co protestować lepjej zabrać dzieci na premiere filmu o ZENKU odkrycie tego goscia od ciemnego luda lub do koscioła,młodzież nie musi być wykształcona byle dała na tace i popierała prezesa

 • 2 lata temu | ocena +5 / -5

  michail kvietniov

  ja do szkoly niechodzilem niema co robic tragedi

  • 2 lata temu | ocena +4 / -4

   Nauczycielka

   To widać .....