Reklama

Prezydent Czechowska bawiła się z mieszkańcami na pikniku. Miasto przygotowało konkursy z nietypowymi nagrodami [FOTO]

Opublikowano: pon, 31 sie 2020 10:24
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Miasto ruszyło z cyklem wydarzeń promujących ekologiczny styl życia. W miniony weekend odbyło się wspólne sprzątanie lasu oraz EKO targi, podczas których mieszkańcy mieli okazję wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach. Od dziś na profilu facebook-owym miasta będą pojawiać się łamigówki ekologiczne, w których do zdobycia będzie m.in. kompostownik.

EKO piknik, który odbył się w niedzielę, 30 sierpnia oraz wspólne sprzątanie lasu, to wydarzenia, które zapoczątkowały miejski cykl jesiennych spotkań z ekologią.

- EKO nauka, promocja właściwych postaw względem środowiska naturalnego, a przy tym dobra zabawa - to główne założenia projektu „Edukacja ekologiczna mieszkańców Bełchatowa – segreguj, oszczędzaj i dbaj” - informuje magistrat.

Podczas niedzielnej imprezy nie mogło zabraknąć atrakcji. Poza przygotowanymi stoiskami z ręcznie wyrabianymi ozdobami, jak lasy w szkle czy ręcznie wypalane obrazy, mieszkańcy mogli wziąć udział w warsztatach, m.in. jogi. Najmłodsi mieli okazję obejrzeć ciekawe spektakle czy nauczyć się jak sadzić owoce i warzywa.

Na pikniku nie mogło też zabraknąć samorządowców. Wraz z mieszkańcami bawili się m.in. prezydent Bełchatowa, Mariola Czechowska oraz wiceprezydent, Dariusz Matyśkiewicz.

Od poniedziałku, 31 sierpnia w mediach społecznościowych pojawią się gry, rebusy, krzyżówki i wiele innych łamigówek – dla uczestników przewidziano ciekawe nagrody. Jedną z nich jest wycieczka do Arboretum w Rogowie, inną... kompostownik.

- Wszystkich mieszkańców, i młodszych, i starszych, zachęcamy do aktywności i podjęcia naszego EKO wyzwania – mówi Marcin Nowak, dyrektor Wydziału Rozwoju Miasta w bełchatowskim magistracie.

Jeśli chcecie wziąć udział w przygotowanej przez magistrat EKO zabawie, odwiedźcie facebook-owy profil Miasto Bełchatów, i spróbujcie swoich sił w przygotowanych łamigówkach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE