Reklama

Premier ogłasza "odmrażanie" sportu. Wkrótce ekspresowe luzowanie gospodarki?

Opublikowano:
Autor:

Premier ogłasza "odmrażanie" sportu. Wkrótce ekspresowe luzowanie gospodarki? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Podczas sobotniej konferencji prasowej, premier Mateusz Morawiecki i minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk przedstawili czteroetapowy plan odmrożenia polskiego sportu. Jak podaje natomiast Wirtualna Polska, w przyszłym tygodniu rząd ogłosić ma też znacznie przyspieszone poluzowanie obostrzeń gospodarczych.

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o powrocie ekstraklasy piłkarskiej i żużlowej. Piłkarze mają wznowić rozgrywki w terminie 29-31 maja, a już z początkiem maja powrócą do treningów. Start niższych lig zależny jest od decyzji PZPN-u. Żużlowcy natomiast rozpoczną zmagania 12 czerwca. Wszystkie zawody będą póki co odbywać się bez udziału publiczności.

- Dyscypliny halowe będą uruchamiane w miarę możliwości, zależy jak będzie przebiegać drugi etap, od tego procesu dużo zależy. Jestem w stałym kontakcie z prezesami klubów - zapewniała minister sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk.

W drugim etapie, od 4 maja, nastąpi otwarcie boisk, na których będzie mogło przebywać max. sześć osób. Co ważne, grać będzie można bez maseczek. W trzecim etapie działalność wznowią sale szkolne, hale sportowe, obiekty zamknięte – również z maksymalnie 6-osobowym składem osób uprawiających daną dyscyplinę. Czwarty etap obejmuje otwarcie siłowni, sal fitness, sal tanecznych oraz kręgielni.

Tyle póki co, jeśli chodzi o sport. Ważne informacje wynikają dodatkowo z ustaleń Wirtualnej Polski. 27 kwietnia premier ma ogłosić przyspieszone "odmrożenie" w zakresie gospodarczym. Według doniesień portalu, po weekendzie majowym będziemy mogli wrócić w ograniczonym zakresie do galerii handlowych, otwarte zostaną m.in. sklepy meblowe, hotele. Przywrócona ma być też opieka nad dziećmi w żłobkach i przedszkolach. Po 15 maja planowane jest natomiast otwieranie stacjonarnej gastronomii.


Tylko do niedzieli w sklepie eobuwie.pl wpisując kod "SAVE" otrzymasz ekstra RABAT [SPRAWDŹ]

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE