Reklama

Prawie pół tysiąca osób przebadanych na koronawirusa w Bełchatowie. Długa kolejka aut na ulicy Staszica [FOTO]

Opublikowano: czw, 30 lip 2020 10:29
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Łącznie około 400 osób zostało już przebadanych pod kątem koronawirusa w mobilnym punkcie na parkingu przy ulicy Staszica. Drive-thru w pobliżu hali widowiskowo-sportowej zostało zorganizowane już po raz piąty. Tym razem sanepid wyznaczył do badania około 70 mieszkańców, którzy mogli mieć kontakt z osobą zakażoną.

Długa kolejka samochodów ponownie ustawiła się na parkingu w sąsiedztwie ulicy Staszica. Tym razem sanepid w Bełchatowie wyznaczył do badania na obecność wirusa SARS-Cov-2 grupę 70 osób, które mogły mieć kontakt z zarażonym. Wizyta w punkcie drive-thru trwa kilka minut i odbywa się bez opuszczania pojazdu przez osoby badane.

- Wszystko odbywa się w reżimie sanitarnym z zachowaniem najwyższych norm bezpieczeństwa. Chodzi o to, by uchronić przed zakażeniem obsługę punktu oraz wytypowanych do badań mieszkańców – mówi Wojciech Łągwa, koordynator Zespołu Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych w bełchatowskim magistracie, który nadzoruje badania.

Jak informuje magistrat, drive-thru stanął w Bełchatowie już po raz piąty. W sumie podczas wszystkich dotychczasowych akcji badaniem objęto około 400 osób. Punkt powstaje przy współpracy miasta, sanepidu oraz specjalnie przygotowanych i przeszkolonych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialne, którzy pobierają wymazy do badań. Informację o wyniku testu osobom badanym w ciągu kilku dni przekazuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Bełchatowie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE