reklama
reklama

Prawdziwe oblężenie i nawał wniosków od 1 lutego. Polacy nie chcą przegapić nowego terminu i tysięcy złotych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Prawdziwe oblężenie i nawał wniosków od 1 lutego. Polacy nie chcą przegapić nowego terminu i tysięcy złotych - Zdjęcie główne

poglądowe

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WydarzeniaPrawdziwe oblężenie i nawał wniosków. Polacy nie chcą przegapić nowego terminu. Chodzi w końcu o kilka tysięcy złotych rocznie. Urząd mówi o prawie 2 mln wniosków
reklama

Od 1 lutego tego roku rozpoczęło się składanie wniosków na nowy okres świadczeniowy, a zainteresowanie jest ogromne. Ponad 1,9 mln wniosków trafiło już do ZUS, a do końca okresu, który potrwa do 31 maja 2026 r., liczba ta jeszcze wzrośnie. Dla wielu rodzin to szansa na kilka tysięcy złotych rocznie – stąd tak duża mobilizacja.

Wzrost liczby wniosków – Polacy nie chcą przegapić terminu

Po rozpoczęciu składania wniosków o 800 plus ZUS odnotował prawdziwe oblężenie. Rodzice i opiekunowie doskonale wiedzą, że złożenie dokumentów w odpowiednim terminie gwarantuje ciągłość wypłat. Jeśli wniosek wpłynie do 30 kwietnia 2025 r., pierwsza transza świadczenia zostanie wypłacona do końca czerwca. 800 plus to istotna pomoc dla rodzin – przy jednym dziecku to 9,6 tys. zł rocznie, a przy dwójce czy trójce ta kwota robi jeszcze większą różnicę.

reklama

Elektroniczna forma wniosków – wygoda i szybka obsługa

Wnioski muszą być składane wyłącznie drogą elektroniczną – przez PUE ZUS, bankowość elektroniczną, aplikację mZUS oraz portal Emp@tia. ZUS daje możliwość składania wniosków o każdej porze dnia, co ułatwia życie rodzicom, którzy często mają napięty grafik. To również dobra wiadomość dla tych, którzy przebywają za granicą, bo wniosek mogą złożyć nawet będąc poza Polską.

Jakie terminy muszą przestrzegać rodziny?

Dla osób, które złożą wniosek do końca kwietnia 2025 r., ZUS zapewni ciągłość wypłat – pierwsza transza trafi do rodzin do końca czerwca tego samego roku. Wnioski składane po tej dacie będą skutkować wypłatą świadczenia z wyrównaniem od 1 czerwca 2025 r.

Jakie kanały składania wniosków są najczęściej wybierane?

ZUS wskazuje, że najwygodniejszym sposobem składania wniosków przez rodziców jest bankowość elektroniczna. Tuż za nią znajduje się PUE ZUS/eZUS, aplikacja mZUS, a na czwartym miejscu portal Emp@tia. Tylko opiekunowie faktyczni lub dyrektorzy placówek mogą składać wnioski za swoich podopiecznych, korzystając z PUE ZUS.

Pomimo tego, że wiele osób już złożyło swoje wnioski, nadal jest czas, aby dopełnić formalności i nie przegapić tego terminu. ZUS zapewnia, że wszyscy ci, którzy złożą poprawne dokumenty na czas, mogą liczyć na wypłatę świadczeń, które mają duże znaczenie w domowych budżetach.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy
reklama
logo