Reklama

Reklama

Duży inwestor w bełchatowskiej strefie przemysłowej. Powstaną nowe miejsca pracy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Wielton/Materiały prasowe

Duży inwestor w bełchatowskiej strefie przemysłowej. Powstaną nowe miejsca pracy - Zdjęcie główne

foto Wielton/Materiały prasowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia W bełchatowskiej strefie przemysłowej przy ulicy Czaplinieckiej szykuje się kolejna inwestycja. Działki pod nią kupiła spółka, której prezesem jest jeden z braci Szataniaków, współtwórców rusieckiego Pamapolu, a obecnie stojących za międzynarodowym sukcesem grupy Wielton. Czy to właśnie ta ostatnia zainwestuje w Bełchatowie?

Reklama

Szykuje się kolejna duża inwestycja w strefie przemysłowej przy ulicy Czaplinieckiej. Jak udało się ustalić w bełchatowskim magistracie, kolejnym inwestorem, który kupił grunty w strefie jest spółka MP 1 z siedzibą w Ruścu. Na ponad 20 tys. metrach kwadratowych wybudowana ma zostać hala produkcyjno magazynowa, a także między innymi część socjalno-biurowa, miejsca parkingowe oraz potrzebna infrastruktura. m.in. drogowa i techniczna. Wiadomo również, że nowa inwestycja stworzy co najmniej setkę miejsc pracy.

- Spółka, zgodnie z wymogiem dotyczącym zatrudnienia w ogłoszonym przez Miasto Bełchatów przetargu, deklaruje przyjęcie w ciągu roku od zakończenia inwestycji, minimum stu pracowników – mówi Kryspina Rogowska, rzecznik prasowy bełchatowskiego magistratu.

Oficjalnie wciąż nie wiadomo, jakiego rodzaju będzie to fabryka i co będzie produkowane w bełchatowskiej strefie. Takich informacji nie udało się również uzyskać od miasta.

- Miasto Bełchatów nie zostało przez inwestora upoważnione do udzielania informacji na temat charakteru planowanej produkcji – tłumaczy Kryspina Rogowska.

Potentat naczep w Bełchatowie?

Nieoficjalnie udało się ustalić, że w bełchatowskiej strefie produkować może grupa Wielton. Taki trop może potwierdzać jeszcze jeden fakt. W Krajowym Rejestrze Sądowym można znaleźć informację, że prezesem spółki MP1 jest Mariusz Szataniak – jeden z dwóch braci, którzy utworzyli potęgę rusieckiego Pamapolu, dorabiając się fortuny na produkcji konserw i dań gotowych.

Dziś dwaj bracia stoją za sukcesami grupy Wielton, jednego z trzech największych producentów naczep, przyczep i zabudów samochodowych w Europie. Obecnie Paweł Szataniak jest prezesem zarządu grupy, a jego brat Mariusz jest wiceprzewodniczącym rady nadzorczej.

Paweł i Mariusz Szataniakowie w 2006 roku przejęli większościowy pakiet w Wieltonie. Dziś firma dynamicznie się rozwija. Dzięki rozbudowanej sprzedaży, jej produkty znajdują nabywców w 35 krajach Europy, Azji i Afryki. Jak dotychczas, na drogi wyjechało już ponad 75 tys. naczep i przyczep wyprodukowanych w Wieltonie.

O inwestycję w Bełchatowie próbowaliśmy dopytać u źródła. Biuro prasowe Wieltonu przekazało, że na chwilę obecną grupa nie będzie jeszcze komentowała doniesień na temat planowanej fabryki, przede wszystkim ze względu na wczesny etap samej inwestycji. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy