Reklama

Reklama

Zbudują nowy ośrodek wypoczynkowy koło Bełchatowa. Inwestycja pochłonie grube miliony

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Gmina Zelów

Zbudują nowy ośrodek wypoczynkowy koło Bełchatowa. Inwestycja pochłonie grube miliony - Zdjęcie główne

foto Gmina Zelów

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wydarzenia Prywatny inwestor z Ksawerowa zamierza wybudować kompleks turystyczny przy zbiorniku Patyki w gminie Zelów. Projekt otrzymał blisko 3 mln zł unijnej dotacji. Czy to szansa na nowe miejsce do wypoczynku dla mieszkańców Bełchatowa?

Reklama

Po zamknięciu kąpieliska w Słoku, a także postępującej likwidacji zdewastowanego ośrodka Babie Lato, mieszkańcy Bełchatowa cierpią na brak miejsc do wypoczynku. Już wkrótce może to się jednak zmienić. Okazuje się, że nowy ośrodek wypoczynkowy powstanie w gminie Zelów przy zbiorniku Patyki. Budowę kompleksu planuje tam bowiem prywatny inwestor z Ksawerowa.

Spółka „Turystyka Patyki” dostała już nawet 2,7 mln zł unijnej dotacji w ramach konkursu na rozwój gospodarki turystycznej, ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. O szczegółach planowanego ośrodka wiadomo na razie niewiele. Inwestor w złożonym wniosku zaznaczył, że zamierza „rozwinąć gospodarkę turystyczną poprzez budowę kompleksu turystycznego Patyki”. W planach jest m.in. zakup wyposażenia niezbędnego do świadczenia usług sportowych i wielofunkcyjnych „w celu wprowadzenia innowacyjnych usług turystycznych wykorzystujących potencjał endogeniczny Gminy Zelów”. Nieoficjalnie mówi się, że na terenie ośrodka powstaną domki wczasowe, a nawet hotel. Póki co, tych informacji nie udało się potwierdzić w spółce, która planuje budowę kompleksu. Wiadomo natomiast, że koszt całej inwetycji to 5,4 mln zł.

Z inwestycji z pewnością cieszy się również samorząd. Gmina Zelów nie ukrywa, że również robi wiele, aby na Patykach w końcu mogło działać legalnie kąpielisko. Planowane są też kolejne inwestycje na terenach rekreacyjnyc przy zbiorniku.

- Czynimy starania, aby kąpielisko przywrócić do używalności i aby mieszkańcy latem mogli się w nim kąpać - mówi Tomasz Jachymek, burmistrz Zelowa. - Przygotowana jest dokumentacja odnośnie oświetlenia i monitoringu na terenach przy kąpielisku. 

Burmistrz Zelowa zapewnia, że gmina planuje również przygotować miejsca dla przewoźnej sprzedaży jedzenia w rejonie kąpieliska m.in. podłączenia do prądu. Zaznacza też, że samo kąpielisko, jak i sąsiadujące z nim tereny, będą wymagały sporych nakładów finansowych. 

- Na pewno chcemy, aby to miejsce tętniło życiem. Z pewnością ewentualny prywatny inwestor w okolicy zbiornika temu tylko pomoże - mówi Tomasz Jachymek. 

Kompleks turystyczny na Patykach jest jednym z ośmiu projektów wyłonionych do dofinansowania, przygotowanych przez samorządy i przedsiębiorców, a które będą służyć wszystkim mieszkańcom do wypoczynku w Łódzkiem. Wśród dofinansowanych przedsięwzięć znalazły się m.in. rozbudowa basenów termalnych w Uniejowie, parku wodnego w Lisowicach koło Koluszek czy też nowe domki letniskowe z zapleczem rekreacyjno-turystycznym nad Jeziorskiem. Łączna kwota wsparcia na realizację ośmiu projektów to 36,6 mln zł.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy