Reklama

Powstaje nowa droga w Bełchatowie. Koszt inwestycji to prawie 4 miliony złotych!

Opublikowano:
Autor:

Powstaje nowa droga w Bełchatowie. Koszt  inwestycji to prawie 4 miliony złotych!  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wydarzenia Magistrat poinformował, że trwa budowa drogi do bełchatowskiej strefy przemysłowej B2. Inwestycja pochłonie 3,7 mln zł z czego 1,6 mln zł pochodzi z dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych. Termin zakończenia prac do grudzień 2021 roku.

To ma być inwestycja, która w końcu przyciągnie do Bełchatowa inwestorów. Chodzi o budowę drogi prowadzącej do bełchatowskiej strefy przemysłowej B2. Na placu budowy trwają zaawansowane prace. Miasto poinformowało, że wykonawca inwestycji zajął się już uzbrojeniem terenu.

- Wspomniana droga ma duże znaczenie dla potencjalnych inwestorów, pozwoli bowiem na dobre skomunikowanie przyszłych zakładów z miastem. Obecnie na odcinku łączącym strefę z ulicą Czapliniecką prowadzone są prace zbrojeniowe. Obejmują one budowę sieci wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej i deszczowej – informuje bełchatowski magistrat.

W kolejnym etapie zaplanowano prac budowlane, w ramach których powstanie nawierzchnia drogi, a także oświetlenie uliczne. Cała inwestycja będzie kosztować będzie ponad 3,7 mln zł. Część tej kwoty (ok. 1,6 mln zł) miasto pokryje z dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE